Partner serwisu
06 września 2016

Nagroda Redakcji dla Eugeniusza Bilkowskiego, podziękowania dla PGE GiEK

Kategoria: XVIII Sympozjum Energetyka Bełchatów

Podczas Gali Energetyki wręczone zostały podziękowania dla PGE GiEK, Honorowego Gospodarza Sympozjum, a także, po raz pierwszy, redakcja magazynu Energetyka Cieplna i Zawodowa przyznała tytuł Przyjaciela Redakcji – otrzymał go Eugeniusz BIlkowski.

Podziękowania z rąk Adama Grzeszczuk, prezesa zarządu BMP, w imieniu PGE GiEK, Honorowego Gospodarza Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2016, odebrał Stanisław Żuk, wiceprezes zarządu PGE GiEK.

Statuetkę PRZYJACIELA REDAKCJI Energetyki Cieplnej i Zawodowej otrzymał Eugeniusz Bilkowski.

– Wyszkolił wielu specjalistów z dziedziny energetyki i choć jest już na emeryturze z jego przebogatej wiedzy i doświadczenia wciąż korzysta młoda kadra inżynieryjna. Zarówno prezes Eugeniusz Bilkowski, jaki i jego wielu współpracowników dzieliło się swoją wiedzą i zdobytymi doświadczeniami w wielu artykułach publikowanych w naszym czasopiśmie Energetyka Cieplna i Zawodowa. Prawie od początku wspierał nas i współtworzył również nasze Sympozjum Energetyka i to m.in. dzięki niemu spotkaliśmy się po raz XVIII – powiedział Przemysław Płonka, redaktor naczelny Wydawnictwa BMP, wydawcy magazynu Energetyka Cieplna i Zawodowa.

 

Eugeniusz Bilkowski

Absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, gdy skończył studia jego życie wypełniła energetyka. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Elektrowni Victoria w Wałbrzychu, gdzie przez ponad 3 lata poznawał specyfikację pracy elektrowni. Nowo wybudowana Elektrownia Adamów, która później weszła w skład kompleksu górniczo-energetycznego PAK sprowadziła go w rodzinne strony. W 1975 roku przeniósł swoje życie do Bełchatowa, bo nowe wyzwania, nowoczesna technologia bloków klasy 360 MW, a także wielkość planowanej Elektrowni Bełchatów, przyciągnęła go jak magnes. Po kilku latach pracy został zastępcą dyrektora ds. inwestycji. To pod jego przewodnictwem wybudowano i przekazano do eksploatacji 12 bloków w największej elektrowni konwencjonalnej w Europie. Następnie był zastępcą dyrektora ds. technicznych Elektrowni Bełchatów. Kierował wybudowaniem i uruchomieniem w 1994 roku, pierwszych w Polsce, mokrych instalacji odsiarczania spalin. Dla niego priorytetem zawsze była dyspozycyjność i sprawność urządzeń i instalacji oraz rozwiązywanie najbardziej skomplikowanych i trudnych zadań technologicznych. Dzięki jego decyzjom opracowano założenia i przystąpiono do realizacji Kompleksowej Modernizacji Bloków 3-12, jej zakończenie ma miejsce w roku obecnym. Dlatego był również wieloletnim Dziekanem Dyrektorów Technicznych elektrowni zawodowych w ramach działalności Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie. Wyszkolił wielu specjalistów z dziedziny energetyki i choć jest już na emeryturze z jego przebogatej wiedzy i doświadczenia wciąż korzysta młoda kadra inżynieryjna.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ