Partner serwisu
20 stycznia 2017

Premier: w spółkach Skarbu Państwa nadal toczą się kontrole

Kategoria: Aktualności

W państwowych spółkach cały czas trwają postępowania kontrolne, które zakończą się "odpowiednimi wnioskami" - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Nie wykluczyła, że w niektórych przypadkach mogą to być doniesienia do prokuratury.

Premier: w spółkach Skarbu Państwa nadal toczą się kontrole

W rozmowie dla Onet.pl szefowa rządu była pytana o nominacje w państwowych spółkach w związku z obsadzaniem stanowisk przez działaczy PiS i ich rodziny, a także przez osoby niekompetentne.

Szydło wskazała, że aby wyeliminować takie sytuacje od stycznia tego roku w państwowych spółkach funkcjonuje nowy model ich zarządzania.

– W tej chwili za sytuację w spółkach Skarbu Państwa odpowiadają poszczególni ministrowie – wskazała. Jak dodała, za rok będzie można ocenić czy ten nowy system się sprawdził. – Nie chcę się licytować, nie chcę przypominać poprzednich lat, kiedy Platforma Obywatelska obsadzała (spółki) swoimi. Miało być inaczej i jest inaczej – zapewniła szefowa rządu.

Przypomniała jednocześnie, że na jej polecenie koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński wraz z CBA rozpoczęli kontrolę w "dużych spółkach".

Jak mówiła, te kontrole się toczą i po ich zakończeniu zostaną zaprezentowane wyniki. Dopytywana, czy w przypadku niektórych spółek kontrole mogą zakończyć się doniesieniami do prokuratury wskazała, że postępowanie kontrolne cały czas trwa.

– Kiedy ono się zakończy, wówczas zakończy się odpowiednimi wnioskami. Niewykluczone, że w pewnych sytuacjach i takie wnioski się pojawią – powiedziała Szydło. – Jesteśmy jedyną ekipą, która zaczęła od siebie (...). Proszę mi pokazać drugą taką ekipę, która byłaby w stanie w stosunku do swoich ludzi przeprowadzić takie kontrole – podkreśliła premier.

Zwróciła też uwagę, że jeśli chodzi o państwowe spółki, to wnikliwie będą kontrolowane ich wydatki m.in. na marketing oraz promocje. Dodała, że obecnie wchodzimy w okres podsumowywania wyników ekonomicznych spółek.

– Te wyniki też dadzą nam pewne światło na to, czy zarządy i rady nadzorcze spółek potrafiły sobie poradzić z procesem zarządzania – wskazała szefowa rządu.

 

 

 

Źródło: PAP

fot.: premier.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ