Partner serwisu
27 stycznia 2017

NCBR wesprze bezemisyjny transport publiczny

Kategoria: Aktualności

– Cieszę się, że Plan Rozwoju Elektromobilności będzie realizowany również w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – powiedział wiceminister Michał Kurtyka podczas ogłoszenia programu NCBiR „Bezemisyjny transport publiczny”. Wydarzenie odbyło się 25 stycznia 2017 r. w MNiSW w Warszawie.

NCBR wesprze bezemisyjny transport publiczny

Ogłoszony dzisiaj program to jedno z działań w ramach rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w zakresie pojazdów zero – i niskoemisyjnych, realizowanych przez współpracujące ze sobą Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Środowiska.

W uroczystości wzięli udział: wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. W spotkaniu z przedstawicielami miast, które odbyło się po konferencji uczestniczył także wicepremier Jarosław Gowin.

Kolejną inicjatywą z tego zakresu będzie zaplanowane na luty podpisanie listu intencyjnego o współpracy instytucji rządowych z miastami, które stawiają na rozwój elektromobilności, będącej jednym z rozwiązań transportu bezemisyjnego.

Źródło: ME

Fot. 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ