Partner serwisu
28 lutego 2017

Mariusz Zawisza w zarządzie REMAK S.A.

Kategoria: Aktualności

Mariusz Zawisza został powołany do pełnienia funkcji członka zarządu – wiceprezesa zarządu REMAK S.A..

Mariusz Zawisza w zarządzie REMAK S.A.

Mariusza Zawisza jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał tytuł Master of Business Administration na University of Central Lancashire. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości Zarządczej i Kontrolingu oraz studia podyplomowe na kierunku Międzynarodowych Standardów Rachunkowości w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Mariusza Zawisza pełnił funkcje kierownicze w Zakładach Remontowych Energetyki Lublin S.A, i w notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego Protektor S.A.. W okresie 2001-2004 był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w giełdowej spółce Instal Lublin S.A.. W latach 2004 - 2006 był członkiem zarządu MPWiK S.A. w Warszawie odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczno-finansowe. Następnie - w latach 2006-2007 - był członkiem zarządu, dyrektorem ds. Ekonomii i Finansów oraz prezesem zarządu Lubelskich Zakładów Energetycznych LUBZEL S.A.. Od lipca 2007 r. do sierpnia 2010 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Dystrybucja Lubzel spółka z o. o, a następnie do końca grudnia 2013 r. był prezesem zarządu PGE Dystrybucja S.A. - największego Operatora Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Od stycznia 2014 roku do grudnia 2015 roku był prezesem zarządu PGNIG S.A. - jednej z największych w Polsce spółek notowanych na GPW. W ostatnim okresie współpracował z Quadrat Partners sp. z o. o. na pozycji dyrektora ds. projektów restrukturyzacyjnych i prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa gospodarczego.

Pracował w radach nadzorczych spółek: Elektrociepłownia Lublin Wrotków, , EPC S.A w Warszawie, Exatel S.A., PGE Systemy S.A., Gaz Trading S.A. i Europolgaz S.A. a aktualnie jest członkiem rady nadzorczej spółki Energia dla Firm S.A. W latach 2014-2015 przewodniczył radzie dyrektorów PGNIG Upstream International.

Pan Mariusza Zawisza oświadczył, iż nie wykonuje działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej w Spółce, nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub osobowej, nie jest też członkiem organów konkurencyjnych spółek kapitałowych, a także nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Źródło: PAP

Fot. 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ