Partner serwisu
07 marca 2017

NFOŚiGW zaprasza na szkolenie z POIiŚ: sieci oraz dystrybucja ciepła i chłodu

Kategoria: Aktualności

16 i 28 marca 2017 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje dwa bezpłatne szkolenia, które przygotują potencjalnych beneficjentów do wypełniania wniosków w ramach drugiego naboru unijnych konkursów dla działania 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu oraz poddziałania 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji.

NFOŚiGW zaprasza na szkolenie z POIiŚ: sieci oraz dystrybucja ciepła i chłodu

Terminy przyjmowania zgłoszeń upływają 13 marca na szkolenie w dniu 16 marca oraz 24 marca na szkolenie w dniu 28 marca br. Zgłoszenia na wybrane spotkanie należy dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie: http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-zgloszeniowy-na-szkolenie-15-i-162--poiis/. Szkolenia odbędą się w siedzibie NFOŚiGW (ul. Konstruktorska 3A, Warszawa, sala 102).

Zakres szkoleń obejmuje następujące zagadnienia: informacje dotyczące działania 1.5 i poddziałania 1.6.2 (harmonogram konkursu, zasady oceny wniosków, wymagania wynikające z SZOOP, kryteria oceny, wymagane dokumenty do wniosku); wniosek o dofinansowanie – instrukcja wypełniania; generator wniosku o dofinansowanie; pomoc publiczna w kontekście wdrażania działania 1.5 i poddziałania 1.6.2; metodyka wyliczania maksymalnej wysokości dofinansowania oraz załączniki finansowe do wniosku; metodologia wyliczenia wskaźników rezultatu; procedury zawierania umów.

Działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu obejmuje swoim zakresem inwestycje związane przede wszystkim z przebudową istniejących systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, celem zmniejszenia strat na przesyle i dystrybucji. Projekty muszą wynikać z planów gospodarki niskoemisyjnej oraz spełniać wymóg efektywnego systemu ciepłowniczego lub chłodniczego. Dostępna alokacja dla konkursu to ponad 147 mln zł. Na wsparcie w ramach poddziałania 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji zaplanowano środki w wysokości 125 mln zł. Nabór wniosków dla obydwu konkursów przewidziano od 28.02.2017 r. do 28.04.2017 r.

Źródło: NFOŚiGW

Fot.123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ