Partner serwisu
14 marca 2017

ZE PAK: odmowna decyzja dla odkrywki Ościsłowo

Kategoria: Aktualności

13 marca 2017 roku PAK KWB Konin SA otrzymała decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu odmawiającą określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia "Wydobycie węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z Odkrywki Ościsłowo". Decyzja RDOŚ w Poznaniu nie jest ostateczna.

ZE PAK: odmowna decyzja dla odkrywki Ościsłowo

W ocenie Spółki wydana decyzja pozbawiona jest argumentów merytorycznych oraz nie została poparta żadnymi ekspertyzami potwierdzającymi negatywny wpływ na środowisko w przypadku zastosowania rozwiązań zaproponowanych przez PAK KWB Konin SA. Ponadto jest sprzeczna z deklaracjami organów państwa w kwestii wspierania działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Rozmija się także z deklaracjami składanymi w procesie prywatyzacji PAK KWB Konin SA. Odkrywka Ościsłowo to obecnie jedyna inwestycja w sektorze energetyki konwencjonalnej realizowana przez prywatnego inwestora. Jej potencjalne zablokowanie wiąże się z szeregiem poważnych negatywnych następstw o charakterze gospodarczym i społecznym o zasięgu regionalnym i krajowym.

Spółka będzie podejmować działania zmierzające do uzyskania stosownych decyzji umożliwiających prowadzenie działalności wydobywczej zgodnie ze swoją strategią, której celem jest zapewnienie niezakłóconej pracy aktywów wytwórczych Spółki.

Odkrywka Ościsłowo ma zapewnić paliwo dla zmodernizowanych aktywów wytwórczych Spółki. Spółka przeprowadzi analizy badając wpływ wydanej decyzji na wszelkie aspekty funkcjonowania grupy kapitałowej, a w szczególności zabezpieczenie i terminowość dostaw węgla.

PAK KWB Konin SA zapowiada złożenie od przedmiotowej decyzji stosownego odwołania.

Źródło: PAP

Fot. ilustracyjne: 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ