Partner serwisu
22 marca 2017

Budowlana liga mistrzów

Kategoria: Aktualności

– Moje 40-letnie doświadczenie w budownictwie energetycznym przekonuje mnie, że wybudowanie elektrowni to największe wyzwanie w przemyśle w ogóle – powiedział Henryk Sołdoń z Rafako SA, dyrektor Projektu Elektrownia Jaworzno, zapytany podczas konferencji „Nowoczesne technologie dla nowych i modernizowanych bloków energetycznych” o wyzwania dotyczące tej inwestycji. – Budowałem w swoim życiu zakłady chemiczne czy petrochemiczne – są one nieporównywalnie prostsze niż wybudowanie elektrowni.

Budowlana liga mistrzów

– Wiąże się to z tym, że w budowie bloku energetycznego używane są wszystkie możliwe techniki budowlane – wyjaśnia dalej H. Sołdoń. – Zarówno pod względem wymagań maszynowych, jak i stosowanych technologii. Na budowie (Jaworzna – red.) zatrudniamy największe maszyny w Europie, spawamy materiały o najwyższych możliwych parametrach. Budowa elektrowni to, poza ogromnymi wymaganiami technologicznymi, wydajności maszyn czy kwalifikacji pracowników, to także niesamowite wyzwanie logistyczne. Zgranie wszystkich podwykonawców, żeby bezpiecznie i odpowiednio wykonali swoją robotę, to zdecydowanie najbardziej wymagająca część całego projektu – skonkludował Henryk Sołdoń, dyrektor Projektu Elektrowni Jaworzno z Rafako SA.

 

 

Rozmowa podczas Konferencji Naukowo-Technicznej "Nowoczesne technologie dla nowych i modernizowanych bloków energetycznych" w Słok/k Bełchatowa organizowanej przez Rafako SA

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ