Partner serwisu
28 marca 2017

TAURON: wybrano pierwsze startupy do programu Pilot Maker

Kategoria: Aktualności

Piętnaście startupów oferujących swoje rozwiązania dla Grupy TAURON zakwalifikowano do pierwszego etapu programu pilotażowych wdrożeń dla startupów pn. Pilot Maker.

TAURON: wybrano pierwsze startupy do programu Pilot Maker

Program akceleracji Pilot Maker - www.pilotmaker.pl, którego głównym partnerem jest TAURON, to projekt, który wygrał blisko sześciomilionowe dofinansowanie w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Scale Up.

Program, realizowany przez firmę techBrainers, jest oparty na realnych, precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych przedsiębiorstw z TAURONEM na czele. Dzięki temu został ukierunkowany na pozyskanie takich rozwiązań, które będą mogły być finalnie wdrożone w firmach partnerskich – http://media.tauron.pl/pr/338331/tauron-inwestuje-w-rozwoj-startupow

- Wobec zmieniającego się z niespotykaną wcześniej dynamiką rynku, szczególnie w obszarze energetyki, potrzebne są nowe, innowacyjne produkty. TAURON poszukuje więc sposobów identyfikacji potencjalnych obszarów wystąpienia innowacji przełomowych w otoczeniu organizacji. Liczymy, że w naszej współpracy ze startupami uda nam się, głównie w obszarze klienckim zidentyfikować nowe technologie, produkty czy usługi, które będziemy mogli oferować naszym klientom, a tym samym zbudować nową strukturę przychodów – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia

Proces rekrutacji do pierwszej rundy programu Pilot Maker składał się z kilku etapów. Pierwszy etap skupił się na analizie formalnej i wstępnej ocenie potencjału rozwiązania. Startupy, które pozytywnie przeszły weryfikacje skierowane zostały na prowadzony przez firmę techBrainers komitet selekcji. Bardzo istotne jest, że w skład tego komitetu weszli przedstawiciele zarówno techBrainers i dużych przedsiębiorstw czyli TAURONA oraz Amplusa i Krossa, jak również dedykowani eksperci tematyczni oraz eksperci z funduszy inwestycyjnych.

- Komitet selekcji wskazał listę 23 startupów z największym potencjałem wdrożeniowym, z czego 15 ma potencjał wdrożeniowy w firmie Tauron. Co to oznacza? Jest to potwierdzenie, że startupy odpowiadają na konkretne wyzwania zdefiniowane przez firmę TAURON, a potencjalne wdrożenie danego rozwiązania jest kompatybilne z infrastrukturą i strategią firmy TAURON – informuje Magdalena Jackowska-Rejman, kierownik projektu Pilot Maker, CEO techBrainers.

W ramach programu Pilot Maker oferta dla startupów obejmuje:

  • Zapewnienie indywidualnego opiekuna i precyzyjnie dobrane grono specjalistów.
  • Gwarancje ochrony know-how i zachowania 100 % udziałów.
  • Referencje dużego klienta i możliwość dalszej współpracy.
  • Do 200 tys. PLN na rozwój oraz pakiet usług do 50 tys. PLN
  • Możliwość przetestowania technologii na infrastrukturze i z udziałem klienta końcowego.
  • Weryfikacja hipotez biznesowych zgodnie z cyklem PDCA.

Źródło i fot.: TAURON

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ