Partner serwisu
04 kwietnia 2017

Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

Kategoria: Energia w sporcie

1737 biegaczy z całego świata, 2 kwietnia wzięło udział w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Walczyli o puchar starosty żywieckiego. W tym gronie byli również przedstawiciele firmy RAFAKO S.A. Najlepszy czas z teamu uzyskał Ryszard Baran (01:48:39).

 

Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

Piękne widoki i prawdziwie wiosenna aura towarzyszyła biegaczom, którzy w ubiegłą niedzielę pokonywali półmaraton w Żywcu. Trasa wiodła dookoła Jeziora Żywieckiego położonego w samym sercu Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta usytuowane były na rynku.

W rywalizacji o puchar starosty żywieckiego startowali biegacze z Polski, Kenii, Węgier, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Francji i Hiszpanii. Wśród nich była piątka pracowników RAFAKO S.A. Na trudnej pagórkowatej trasie najlepszy czas spośród rafakowców 01:48:39 uzyskał Ryszard Baran. Pół minuty później finiszował Henryk Wiliger. Bieg ukończyli także: Zbigniew Szewczuk, Dominik Zajonc i Bartosz Główka. - Muszę przyznać, że jak na rozpoczęcie sezonu biegowego te zawody nie należały do łatwych. Trasa charakteryzowała się dużą ilością podbiegów, które dało się odczuć, słoneczna pogoda wraz z wysoką temperaturą również dała się we znaki. Następnym razem jak będę miał okazję jeszcze tam pobiec, na pewno troszeczkę inaczej rozłożę siły – relacjonuje Bartosz Główka z RAFAKO S.A..

 

Tymczasem, po malowniczym wyścigu pozostały już tylko wspomnienia, bo rafakowcy przygotowują się do kolejnych startów.
 

AUTOR TEKSTU: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA
ZDJĘCIA: ARCHIWUM RAFAKO S.A.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ