Partner serwisu
07 kwietnia 2017

Energa z nagrodą Producent Roku 2016

Kategoria: Aktualności

Po raz kolejny Energa wraca z nagrodą z Wielkiej Gali „Liderzy Świata Energii i Produkcji”, która odbyła się w ramach XXV Konferencji Energetycznej EuroPOWER. W tym roku wyróżnienie w konkursie Liderzy Świata Energii przyznano Grupie z Gdańska w kategorii Producent Roku. Podczas uroczystej gali w Warszawie, pamiątkową statuetkę odebrał Jacek Kościelniak, wiceprezes ds. finansowych Energa SA.

Energa z nagrodą Producent Roku 2016

Głównym celem organizowanego od lat konkursu jest popularyzacja osób z bogatą wiedzą i doświadczeniem, które przyczyniają się do rozwoju rynku energetycznego w Polsce, najciekawszych produktów oraz dobrych praktyk w biznesie, a także promocja ochrony środowiska i polskiej myśli technicznej w zakresie energetyki.

Kategoria Producent Roku skierowana jest do producentów energii z różnych źródeł, zarówno konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych. Doceniane są w niej m.in. kluczowe inwestycje, udane restrukturyzacje czy znaczące innowacje w spółkach, które produkują energie. Do nagrody w tej kategorii za 2016 r. nominowane były trzy firmy: TAMEH Polska, EDF Polska i Grupa ENERGA, która zwyciężyła rywalizację. To kolejne wyróżnienie dla gdańskiej Grupy w tym konkursie – na liście zdobytych nagród znajdują się już: Handlowiec Roku 2015, Człowiek Roku 2014, Dystrybutor Roku 2013 i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu 2010.

- To wyróżnienie potwierdza, że jesteśmy liderem na rynku energetycznym w kluczowych segmentach. Docenienie naszych inicjatyw jest zobowiązujące i mobilizuje do dalszych działań – mówi Jacek Kościelniak, wiceprezes ds. finansowych Energa SA, który odebrał w imieniu spółki statuetkę Producenta Roku 2016.

W konkursie Liderzy Świata Energii rozdano także nagrody w pięciu innych kategoriach: Handlowiec Roku, Producent Roku, Dostawca Rozwiązań dla Sektora, Innowacja Roku, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) oraz Człowiek Roku. W tej ostatniej nagrodę odebrał osobiści Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. Doceniony został m.in. za budowę silnego resortu, będącego gwarancją bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, oraz sprawną i konsekwentną reformę górnictwa kamiennego.

W Wielkiej Gali udział biorą kluczowi reprezentanci branży energetycznej i produkcyjnej, nauki oraz regulatora rynku, jak i przedstawiciele administracji rządowej. W tym roku czas pomiędzy poszczególnymi kategoriami konkursowymi umilała gościom Małgorzata Ostrowska, a gospodarzem wieczoru był po raz kolejny Marcin Prokop.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora energii w Polsce. Od początków powstania była odpowiedzią na potrzeby i wyzwania stawiane wobec rynku polskiej energetyki. Na jubileuszowej – 25. edycji konferencji, poruszane są kwestie najistotniejszych zmian zachodzących w tej chwili w branży, dzięki czemu łatwiej będzie sprostać wyzwaniom, jakie pojawiają się przed polskim sektorem energetycznym.

Źródło i fot.: Energa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ