Partner serwisu
19 kwietnia 2017

Sochaczew stawia na fotowoltaikę

Kategoria: Aktualności

Kolejne podmioty dołączają do grona entuzjastów OZE. Z naziemnych instalacji fotowoltaicznych skorzystają dwie firmy z Sochaczewa.

Sochaczew stawia na fotowoltaikę

Wykonawcą obu instalacji będzie bydgoska firma FreeVolt, wyłoniona w drodze analizy ofert. Rozmowy na temat zrealizowania inwestycji trwały ponad rok. Pierwsze prace budowlane ruszą już na początku maja. Umowa zakłada uruchomienie dwóch elektrowni słonecznych o mocy 900 KWp każda. Do ich budowy zostaną wykorzystane innowacyjne moduły fotowoltaiczne Freevolt TM o mocy 270-280 Wp oraz falowniki Fronius. Koszty realizacji projektu w pełni pokrywają inwestorzy.

Dwie naziemne instalacje w Sochaczewie są kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w ostatnim czasie przez FreeVolt. Kilka tygodni temu bydgoska firma wykonała jeden z największych projektów pilotażowych w Polsce w zakresie odnawialnych źródeł energii. Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego zyskało instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy nominalnej 802,1 kWp. Projekt był realizowany na zlecenie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

– Coraz więcej firm, instytucji oraz samorządów dostrzega konieczność troski o otaczające je środowisko. Nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny. Koszt takiej inwestycji zwraca się już po kilku latach i pozwala zmniejszyć wydatki wynikające z bieżącego zużycia energii – przekonuje Łukasz Nowiński z firmy FreeVolt.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ