Partner serwisu
27 kwietnia 2017

Potencjalna sprzedaż aktywów ZE PAK

Kategoria: Elektroenergetyka

W związku z planowanym zakończeniem działalności Elektrowni Adamów w styczniu 2018 roku, Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" SA ("Spółka") poinformowała, że w ramach przeglądu opcji strategicznych rozważana jest możliwość sprzedaży aktywów związanych z kopalnią i elektrownią w Adamowie.

Potencjalna sprzedaż aktywów ZE PAK

Przedmiotem potencjalnej transakcji może być spółka PAK KWB Adamów SA oraz wyodrębniona część przedsiębiorstwa związana z Elektrownią Adamów.

Elektrownia Adamów składa się z 5 bloków energetycznych o łącznej mocy 600 MWe, przystosowanych do produkcji energii z węgla brunatnego. Elektrownia objęta jest mechanizmem derogacyjnym ograniczonego odstępstwa wynikającego z Dyrektywy IED w sprawie emisji przemysłowych, uzyskała prawo do funkcjonowania z obecnymi standardami emisji przez okres 17,5 tysiąca godzin liczonych od 1 stycznia 2016 roku. Oznacza to, że w przypadku nieprzerwanej pracy w styczniu 2018 roku elektrownia zostanie wyłączona z eksploatacji.

PAK KWB Adamów SA wydobywa obecnie węgiel na potrzeby Elektrowni Adamów.

Spółka uzależnia przeprowadzenie transakcji od zainteresowania oraz warunków oferowanych przez potencjalnie zainteresowane strony. Szczegółowe warunki, zakres oraz struktura transakcji zostaną ustalone w procesie negocjacji.

Przeprowadzenie potencjalnej transakcji będzie poprzedzone uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem oraz statutem zgód.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ