Partner serwisu
05 maja 2017

PGE nagrodzona "Srebrnym Listkiem CSR"

Kategoria: Aktualności

PGE po raz drugi otrzymała „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Wyróżnienie jest potwierdzeniem odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu.

PGE nagrodzona "Srebrnym Listkiem CSR"

Już po raz szósty Tygodnik „Polityka” wraz z firmą doradczą Deloitte wybrał laureatów Listków CSR. Organizatorzy przyznali w tym roku łącznie 64 Listki: Złote Listki CSR zdobyło 13 firm, Srebrne Listki CSR – 13 firm, Białe Listki CSR – 38 firm. Laureaci zostali wybrani na podstawie przeprowadzonej wśród firm ankiety na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Pytania formularza zostały przygotowane w oparciu o zagadnienia normy ISO 26 000. Dotyczyły siedmiu najważniejszych dla zrównoważonego rozwoju aspektów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego. Grupa PGE znalazła się wśród laureatów już po raz trzeci.

Działania Grupy PGE od lat pokazują zaangażowanie firmy i odpowiedzialne podejście do prowadzenia biznesu. Otrzymywane wyróżnienia są nie tylko prestiżową nagrodą, ale przede wszystkim docenieniem dotychczasowego kierunku, w jakim zmierza Grupa PGE. Srebrny Listek CSR przyznany przez magazyn Polityka to podsumowanie kolejnego roku naszej pracy - powiedział Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Dodatkowo w tegorocznej edycji firmy miały możliwość zgłoszenia odpowiedzi na pytania dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals – SDGs) oraz swoich dobrych praktyk w tym obszarze. Przykłady realizowanych działań przesłało 56 firm, wśród których organizatorzy wyróżnili 10 najciekawszych inicjatyw – w tym także projekt realizowany przez Grupę PGE. O wyborze decydowały takie kryteria jak: długoterminowość działania, partnerstwo z innymi podmiotami, wkład w realizację celów SDGs i wpływ działań na otoczenie.

– Docenienie naszych projektów na rzecz ochrony środowiska i czystego powietrza w Bydgoszczy to motywacja do realizowania kolejnych tego typu projektów. Współpracujemy z naszymi interesariuszami, żeby razem odpowiedzialnie móc wpływać na otoczenie. Mamy nadzieję, że działania Grupy PGE na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju będą dobrym przykładem dla innych organizacji i zachętą do wspólnych projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju – mówi Maciej Szczepaniuk.

 

 

 

Źródło: pge

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ