Partner serwisu
05 maja 2017

Startuje kolejna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum

Kategoria: Aktualności

Mieszkańcy Zabrza po raz kolejny będą mogli przyłączyć się do charytatywnej akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz pomoc potrzebującym poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej aplikacji.

Startuje kolejna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum

Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszyły 22 kwietnia 2017 roku. Darmowa aplikacja mobilna będzie zliczać kilometry przemierzone przez wszystkich użytkowników podczas ich aktywności. Następnie kilometry zostaną przeliczone na energię, której ilość przełoży się na realną pomoc finansową dla lokalnych organizacji. Akcja będzie się odbywała w pięciu lokalizacjach, w których działa firma Fortum: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Co ważne, do projektu mogą przyłączyć się nie tylko osoby z tych miejscowości. Każdy ma możliwość wzięcia udziału w akcji wybierając miasto, które chce wspierać.

– Dzięki akcji Honorowy Dawca Energii Fortum każdy, kto lubi spędzać czas aktywnie, może równocześnie w łatwy sposób wspierać potrzebujących. Jestem przekonany, że po raz kolejny wszystkie miasta pokażą ducha rywalizacji i powalczą o jak najlepszy wynik, a tym samym o realne wsparcie finansowe dla wybranej organizacji, które nasza firma przekaże po obecnej edycji – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Do końca września 2017 roku, czyli do czasu wyłączenia liczników, kolejne porcje wyprodukowanej energii, liczonej w watogodzinach, są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. Po zakończeniu projektu, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne każdej z 5 organizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii zebranej przez użytkowników aplikacji wspierających dane miasto.

W tym roku beneficjentem akcji w Zabrzu jest Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. Stowarzyszenie od 25 lat zajmuje się wielospecjalistyczną i kompleksową opieką, terapią, edukacją oraz rehabilitacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną głębszego stopnia i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Do realizacji tych zadań stowarzyszenie utworzyło i prowadzi Centrum Edukacji i Rehabilitacji, w skład którego wchodzą: żłobek integracyjny, szkoła podstawowa, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy oraz świetlica terapeutyczna. W placówkach tych codziennie 130 osób korzysta ze specjalistycznych zajęć, terapii oraz rehabilitacji ruchowej, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwojowych.

W poprzedniej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 36 megawatogodzin pozytywnej energii. Zabrzanie aktywnie włączyli się do akcji i dzięki temu zapewnili sobie zwycięstwo pokonując łącznie ponad 296 tysięcy kilometrów.

– Jestem bardzo dumna z mieszkańców Zabrza, którzy swoim zaangażowaniem w poprzedniej edycji programu udowodnili, jak potrafią się integrować się w szczytnym celu. Wierzę, że tegoroczna rywalizacja również dostarczy nam wiele emocji sportowych. Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza w walce o zwycięstwo jest możliwość niesienia pomocy potrzebującym z naszego miasta, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w tej charytatywnej inicjatywie – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrza, która objęła akcję swoim patronatem.

Oficjalna inauguracja tegorocznej edycji projektu w Zabrzu odbędzie się 29 kwietnia, podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach cyklu „Biathlon dla każdego” na terenie Areny Zabrze, przy ul. Roosevelta 81.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: fanpage Honorowy Dawca Energii Fortum

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ