Partner serwisu
11 maja 2017

Przedstawiciele RAFAKO S.A. na SILESIAMAN TRIATHLON

Kategoria: Aktualności

Ponad 200 osób wzięło udział w SILESIAMAN TRIATHLON, który odbył się 30 kwietnia w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji „Pod Żaglami”, w Rybniku. Była to druga w tym roku impreza z cyklu zawodów triathlonowych na terenie Górnego Śląska i Zagłębia. Na starcie nie zabrakło zawodników reprezentujących RAFAKO S.A., którzy z powodzeniem ukończyli te wymagające zmagania.

Przedstawiciele RAFAKO S.A. na SILESIAMAN TRIATHLON

SILESIAMAN TRIATHLON to zawody sportowe organizowane na terenie Górnego Śląska i Zagłębia od 2014 roku. W tym roku drugi z serii start odbył się w Rybniku, w Ośrodku Rekreacji i Sportów wodnych „Pod Żaglami”. Przy początkowo niesprzyjającej pogodzie, 200 osób z Polski i zagranicy m.in. Meksyku, Łotwy i Słowacji walczyło o zwycięstwo. Zawody były rozgrywane na dystansach 1/4 (950m pływanie / 45 km jazda rowerem / 10,55 km biegu)  i 1/8 Ironmana (475 m pływanie / 22 km na rowerze / 5 km biegu).

Startujący mieli do pokonania kolejno odcinek pływacki, trasę rowerową i bieg. Ze względu na chłodne dni, woda w Zalewie Rybnickim miała 12 stopni, a nie jak spodziewali się organizatorzy 17. Trasa pływacka została skrócona (z 950 do 600 m dla kategorii 1/4 dystansu Ironmana i z 475 do 300 dla 1/8 dystansu Ironmana). Niska temperatura wody nie powstrzymała jednak miłośników sportowych emocji, aby wziąć udział w wydarzeniu.

Na starcie nie zabrakło przedstawicieli RAFAKO. Jakub Kuliś i Patrick Kuroczik z powodzeniem ukończyli zawody na dystansie 1/8 Ironman. Natomiast Paweł Klinik zmierzył się z dystansem 1/4 Ironman.

Wynik jest taki, jak się spodziewałem. Dałem z siebie 100 %, było ciężko podczas biegu, ale ogólnie bardzo pozytywnie oceniam swój start. Dla mnie to początek sezonu, myślę, że w kolejnych zawodach będzie jeszcze lepiej - podsumował po ukończeniu trasy Jakub Kuliś z RAFAKO

Kolejny przedstawiciel raciborskiej Spółki, Patrick Kuroczik również był zadowolony ze startu.

To mój pierwszy indywidualny występ w zawodach triathlonowych, więc bardzo się cieszę, że udało mi się dotrzeć do mety z dobrym wynikiem. Wcześniej startowałem w sztafetach i pokonywałem tylko jeden odcinek trasy – pływanie. Dziś podjąłem wyzwanie i nie żałuję – zaznaczył rafakowiec.

Paweł Klinik, który miał do pokonania dwa razy dłuższą trasę niż jego koledzy z pracy, podkreślił, że warunki w wodzie były bardzo trudne.

Tak jak przewidywałem, początkowo było ciężko. W wodzie nie myślałem, o tym, żeby się z kimś ścigać, tylko żeby przetrwać. Potem starałem się nadrobić straty czasowe na trasie rowerowej i w trakcie biegu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony – mówił po zakończeniu trasy Paweł Klinik z RAFAKO.

Przedstawiciele raciborskiej Spółki zgodnie stwierdzili, że każdy człowiek ma inne predyspozycje, niektórzy są lepsi w pływaniu, dla innych łatwiejsza jest trasa rowerowa, czy bieg. Na tak wymagających dystansach najważniejsze jest pokonywanie samego siebie.  Zdrowa rywalizacja jest ważna, bo dzięki niej można uzyskać lepszy czas, ale nic nie daje takiej satysfakcji jak pokonanie własnych słabości.

Rafakowcy już planują kolejne starty w imprezie z cyklu SILESIAMAN TRIATHLON. Jakub Kuliś w Pszczynie 21 maja, natomiast Paweł Klinik w wydarzeniu ŻYWIEC BESKID EXTREME TRIATHLON 28 maja i DIABLAK BESKID EXTREME 17czerwca. Poza startami z cyklu SILESIAMAN TRIATHLON, rafakowcy mają napięty grafik jeśli chodzi o starty w innych imprezy sportowych.

Wszyscy uczestnicy na mecie dostali pamiątkowe medale. Dla najlepszych sponsorzy ufundowali nagrody rzeczowe. W kategorii 1/4 dystansu Ironmana najlepszy okazał się pochodzący z Meksyku Inaki De La Parra, aktualny mistrz świata w triathlonie na dystansie Ultraman (10km pływanie, 421km rower, 84km bieg - zawody rozgrywane na Hawajach). Pierwsze miejsce w kategorii 1/8 dystansu Ironmana zajął Polak, Dominik Piskorski.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ