Partner serwisu
29 maja 2017

Bosch Rexroth stawia na produkcję zintegrowaną w sieci

Kategoria: Aktualności

W ciągu ostatniego roku firmie Bosch Rexroth, w ujęciu globalnym, udało się praktycznie zrównoważyć gwałtowne spadki w branżach przemysłowych uzależnionych od surowców naturalnych, dzięki zaangażowaniu w rynek aplikacji mobilnych oraz automatyzację przemysłu. Również w Polsce, pomimo ciężkiej sytuacji w górnictwie i metalurgii, lokalna spółka Bosch Rexroth Sp. z o.o zwiększyła swoje przychody o 9%. W 2017 roku zarówno na świecie, jak i w Polsce, firma planuje znaczny wzrosty sprzedaży dzięki rozwojowi nowych produktów i lepszej penetracji rynku.

Bosch Rexroth stawia na produkcję zintegrowaną w sieci

W 2016 roku w firmie Bosch Rexroth odnotowano wzrost zamówień na poziomie 3,7 procent w stosunku do roku poprzedniego. Polska spółka wyróżniła się znaczącym wzrostem zamówień na poziomie 19 procent. Bosch Rexroth przewiduje, że rosnąca tendencja wzrostu zamówień zostanie utrzymana również w tym roku.

Nakłady na badania i rozwój znacznie powyżej średniej w branży 

Globalnie, firma Bosch Rexroth zainwestowała ponad 100 mln euro w zintegrowanie w sieci swoich fabryk oraz dodatkowe 330 mln euro w rozwój nowych produktów i rozwiązań. Inwestycje te stanowiły 6,7 procent obrotów i po raz kolejny znacznie przekroczyły średnią w branży, która wyniosła 3,7 procent.

Przykładem rozwiązania opartego na koncepcji Przemysłu 4.0 jest prewencyjne serwisowanie z wykorzystaniem Online Diagnostics Network (ODiN), z którego już dzisiaj korzystają klienci firmy Bosch Rexroth. Przy wykorzystaniu ODIN pobierane dane z maszyn w fabrykach wysyłane są do chmury serwisowej (Bosch IoT Cloud), w której dedykowane do tego inteligentne i samouczące oprogramowanie analizuje otrzymane dane i wykrywa z wyprzedzeniem zużycie. To z kolei pozwala na uniknięcie nieplanowanych przestojów. Dzięki wykorzystaniu ODiN, u pilotażowych klientów z branży metalurgii, cukrownictwa i przemysłu celulozowo-papierniczego, osiągnięto wskaźnik wykrywania zużycia na poziomie 95%. Dzięki temu nieplanowane awarie i zużycia stały się planowanymi przerwami technicznymi.

Zorientowanie na przyszłość: Przemysł 4.0

Ważnym elementem strategii firmy Bosch Rexroth jest koncentracja na przyszłości i Przemyśle 4.0. i wyznaczanie technologicznych trendów oraz standardów w przemyśle przyszłości. W toczącej się rewolucji przemysłowej, zwanej koncepcją Przemysłu 4.0, firma Bosch Rexroth, będąc jednocześnie producentem i użytkownikiem, odgrywa rolę prekursora technologii o uniwersalnym zastosowaniu. W oparciu o szeroką bazę produkcyjną Grupy Bosch liczącą ponad 100 zakładów produkcyjnych na całym świecie, sukcesywnie udoskonalamy nasze technologie zwiększając ich kompatybilność z koncepcją Przemysłu 4.0.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ