Partner serwisu
05 czerwca 2017

Poznaliśmy Mistrzów Polski Energa Basket Cup!

Kategoria: Aktualności

Za nami 9. finał Energa Basket Cup, ogólnopolskiego turnieju mini koszykówki. Po kilku miesiącach, podczas których 77 tys. dzieciaków z całego kraju rozegrało setki meczy, poznaliśmy Mistrzynie i Mistrzów Polski sezonu 2016/2017. Wśród dziewcząt triumfował zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Żyrardowa, a w kategorii chłopców złoto zdobyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 10 ze Słupska. Przyznano także nagrody indywidualne dla MVP i wyłoniono najlepsze piątki finałów.

Poznaliśmy Mistrzów Polski Energa Basket Cup!

Na Gdyni Arenie rozegrane zostały 4 czerwca 2017 r. cztery mecze. Rozpoczęło się od potyczki dziewcząt o 3. miejsce. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Poznania pokonała 38:14 zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Kutna. W kolejnym meczu Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 z Tych wywalczyła 3. miejsce w kategorii chłopców, wygrywając ze Szkołą Podstawową nr 5 z Gniezna 27:17.

Chwilę po południu rozpoczęła się uroczysta prezentacja zespołów biorących udział w finale dziewcząt. Przy dźwiękach motywu Alana Parsonsa, znanego z boiska Chicago Bulls, na pogrążoną w ciemnościach salę, wybiegały z obłoków pary, prowadzone światłami zawodniczki – najpierw te ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Żyrardowa, a później ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach. Pojedynek od pierwszych minut był zacięty, dziewczyny walczyły o każdą piłkę. Do początku IV kwarty prowadziły reprezentantki Pomorza. Po zdobyciu przez nie 24 punktu coś się jednak zacięło i rywalki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Wynik końcowy 30:28 dla żyrardowianek był dużą niespodzianką – w kuluarach przed meczem mówiło się o zdecydowanej przewadze dziewczyn z Kartuz.

Finał chłopców zaczął się od takiej samej jak w przypadku dziewcząt oprawy, niczym z boisk NBA. Na płycie Gdynia Areny wybiegli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 z Nidzicy i Szkoły Podstawowej nr 10 ze Słupska. Obie strony dawały z siebie wszystko, jednak drużyna z Pomorza okazała się mocniejsza i pokonała 41:25 zawodników z Warmii i Mazur. Warto jednak podkreślić, że ci ostatni to finałowa niespodzianka – przed ostatecznymi rozgrywkami nie dawano im nawet szans na wyjście z pierwszej grupy eliminacyjnej.

Nagrody MVP zawodów trafiły w ręce Kingi Cicheckiej z SP 3 Żyrardów oraz Alana Dudy z SP 10 Słupsk. Wyłoniono także pierwsze piątki turnieju finałowego – ich składy podajemy poniżej. W ręce zawodników trafiły puchary za osiągnięcia indywidualne. Podczas 3 dni rozgrywek finałowych, po raz pierwszy w historii turnieju, po każdym meczu można było także śledzić w internecie statystyki – zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Są one dostępne pod adresami www.lukasoft.net/Statystyki/EBC/DZ/ i www.lukasoft.net/Statystyki/EBC/CH.

Najlepsza piątka (All Stars) – dziewczęta:

  • Iga Gejcyg – SP 3 Żyrardów
  • Julia Runkwitz – SP 3 Żyrardów
  • Agata Makurat – SP 5 Kartuzy
  • Michalina Walczak – SP 19 Poznań
  • Milena Budner – SP 9 Kutno

Najlepsza piątka (All Stars) – chłopcy

  • Michał Oleksy – SP 10 Słupsk
  • Kacper Kozłowicz – SP 10 Słupsk
  • Tymoteusz Tański – SP 3 Nidzica
  • Krzysztof Machała – SSP 19 Tychy
  • Hubert Konowalski – SP 5 Gniezno

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ