Partner serwisu
29 czerwca 2017

FAMUR podpisał list intencyjny z JSW i ADVICOM

Kategoria: Aktualności

FAMUR, Jastrzębska Spółka Węglowa i ADVICOM podpisały list intencyjny w zakresie współdziałania w ramach realizacji zadań związanych z wdrażaniem metod proaktywnego utrzymania ruchu maszyn (predictive maintenance) dostarczanych przez FAMUR na potrzeby JSW.

FAMUR podpisał list intencyjny z JSW i ADVICOM

List intencyjny został podpisany w trakcie International Mining Forum 2017, które od 28 do 30 czerwca br. odbywa się w Jastrzębiu Zdroju.

FAMUR, JSW i ADVICOM zadeklarowały zamiar współpracy w obszarze monitoringu aktualnych parametrów pracy maszyn, ich archiwizacji w systemie centralnym, implementacji metod przewidywania potencjalnych awarii, ustalenia właściwej kolejności działań zapobiegawczych oraz wykrywania przyczyn zwiększonego zużycia maszyn i występowania awarii. Umowa ma obowiązywać przez okres 36 miesięcy, chyba że strony postanowią o jej przedłużeniu lub zastąpieniu dokumentu innym porozumieniem.

Podpisanie listu intencyjnego z JSW i ADVICOM to kolejny krok w kierunku budowania i utrwalania pozycji Grupy FAMUR, jako znaczącego i wiarygodnego partnera w procesie modernizacji polskiego górnictwa. Cały czas doskonalimy zarówno nasze produkty, jak i proces ich produkcji. Dzięki temu możemy oferować nowoczesne i kompleksowe rozwiązania  dla sektora wydobywczego, które pozwalają na podnoszenie efektywności polskich kopalń – mówi Mirosław Bendzera, Prezes Zarządu FAMUR SA.

Konferencja International Mining Forum (IMF) powstała z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej celem jest stworzenie międzynarodowego forum wymiany myśli naukowej i praktycznych rozwiązań inżynierskich z zakresu górnictwa.

FAMUR prowadzi proces konsolidacji krajowej branży okołogórniczej polegający na przejęciu kontroli nad Grupą Kopex i integracją potencjałów obu podmiotów. W trakcie konferencji zostanie zaprezentowane szerokie portfolio rozwiązań Grupy FAMUR, dzięki którym spółka ma możliwość całościowej realizacji kompleksowych projektów wydobywczo-energetycznych na całym świecie.    

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ