Partner serwisu
13 lipca 2017

JA Solar dostarczy 100% modułów na potrzeby pierwszej elektrowni słonecznej na skalę komunalną w Malezji

Kategoria: Aktualności

Firma JA Solar Holdings Co., Ltd. (JASO), jeden z największych na świecie producentów produktów solarnych, ogłosiła dziś zdobycie kontraktu na dostawę modułów o łącznej mocy 50 MW (AC) na potrzeby pierwszej w Malezji elektrowni słonecznej na skalę komunalną.

JA Solar dostarczy 100% modułów na potrzeby pierwszej elektrowni słonecznej na skalę komunalną w Malezji

Konstrukcja znajdującej się w Sabah elektrowni na skalę komunalną o mocy 50 MW jest ważnym krokiem w stronę rozwoju energii słonecznej w Malezji. Projekt spotkał się z zainteresowaniem Ministerstwa Energetyki, Komisji Energetyki, organizacji Sabah Electricity i wyższych rangą przedstawicieli rządowych. Minister Energetyki, Ekologicznych Technologii i Wody w Malezji, YB Datuk Seri Panglima Dr Maximus Johnity Ongkili odwiedził plac budowy elektrowni dnia 28 czerwca 2017 roku. Minister wyraził podziw zwłaszcza pod adresem jakości modułów słonecznych i procesu budowy oraz nadzieję na to, że elektrownia zostanie szybko podłączona do sieci i wniesie wkład w ekologiczną generację energii w Malezji.

SPIC Energy Malaysia Sdn. Bhd., spółka podległa państwowej State Power Investment Corporation (zwanej dalej SPIC), zapewniła usługi projektowania, zakupów i konstrukcji na potrzeby projektu. Spółka SPIC jest największym inwestorem i operatorem energii słonecznej w Chinach i na całym świecie. Firma JA Solar zapewni na potrzeby projektu wysoko wydajne moduły monokrystaliczne Percium o łącznej mocy 50 MW (AC). Moduły wyróżnia niższy stopień degradacji słonecznej, lepsza wydajność przeciw PID, a także większa produkcja energii ze względu na możliwość działania w gorących i wilgotnych warunkach. Wraz z modułami dostarczanymi przez firmę JA Solar projekt jest obecnie w budowie, a jego realizacja ma zakończyć się do końca roku 2017. Projekt solarny ma utworzyć ponad 200 miejsc pracy i przyczynić się do rozwiązania problemu niedoboru energii w Sabah.

– Z przyjemnością po raz kolejny podejmujemy współpracę z jednym z naszych największych partnerów, SPIC, na rynku zagranicznym. Jesteśmy przekonani, że ten nowy kontrakt jest dowodem na naszą propozycję wartości oraz innowacje technologiczne pod postacią wysoko wydajnych modułów słonecznych. Zainwestowaliśmy 163 miliony dolarów w produkcję w Penang w Malezji w celu umożliwienia produkowania mono- i wielokrystalicznych ogniw o łącznej rocznej generacji energii na poziomie 1000 MW. Pod względem relacji chińsko-malezyjskich inwestowanie w zakłady produkcyjne i dzielenie się naszą wiedzą w Malezji, tak szybko rosnącym rynku, są naszymi priorytetami. Ponadto wyglądamy możliwości służenia globalnym partnerom i klientom przez świadczenie najwyższej jakości produktów i usług solarnych – skomentował Cao Bo, wiceprezes firmy JA Solar.

 

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ