Partner serwisu
18 lipca 2017

Kolejnych 10 elektrycznych autobusów trafi do Warszawy

Kategoria: Aktualności

Bolechowski producent autobusów, spółka Solaris, podpisał umowę na dostawę i leasing 10 autobusów elektrycznych dla Miejskich Zakładów Autobusowych z Warszawy - poinformował Solaris we wtorkowym komunikacie.

Kolejnych 10 elektrycznych autobusów trafi do Warszawy

Kontrakt o wartości ponad 30 mln złotych zakłada, że dziesięć Solarisów Urbino 12 electric najnowszej generacji wyjedzie na stołeczne ulice w pierwszym kwartale 2018 roku.

Jak informuje spółka, dla warszawskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale innowacyjność produktu, jakość komponentów, liczba miejsc dla pasażerów, a także pojemność akumulatorów trakcyjnych.

Stawiamy na elektromobilność. Sześć lat temu zakupiliśmy cztery autobusy hybrydowe, a dwa lata temu na Trakt Królewski wyjechały pierwsze pojazdy elektryczne. Dziś podpisaliśmy kolejną umowę – na dostawę 10 elektryków, które wyjadą na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście już na początku przyszłego roku - powiedziała cytowana w komunikacie Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Planujemy, że do roku 2020 po ulicach stolicy będzie jeździło 160 pojazdów korzystających z tego źródła energii - dodała.

Wszystkie autobusy zostaną dostarczone do końca marca 2018 roku. Będą wyposażone w baterie, które będzie można ładować na dwa sposoby: ładowarką w zajezdni lub za pomocą pantografu zamontowanego na dachu pojazdu. Dzięki temu autobusy będą mogły kursować po ulicach przez cały dzień.

 

Źródło: PAP

Fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ