Partner serwisu
27 lipca 2017

PGE Dystrybucja zmodernizowało linie energetyczne w regionie Podlaskim

Kategoria: Aktualności

Ponad 15,5 mln zł zainwestowała PGE Dystrybucja w modernizację i rozbudowę stacji i linii energetycznych w Augustowie i Hajnówce (Podlaskie) - poinformowała w środę firma. Inwestycje mają przyczynić się do poprawy jakości dostaw energii elektrycznej w regionie.

PGE Dystrybucja zmodernizowało linie energetyczne w regionie Podlaskim

W środę w Augustowie odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji; w czerwcu prace modernizacyjne zakończyły się w Hajnówce.

– To kluczowe inwestycje dla Podlasia, które pozwolą znacznie skrócić przerwy w dostawach energii, ograniczyć straty przesyłowe, a w przyszłości zwiększyć przesył mocy do nowych odbiorców – powiedział prezes PGE Dystrybucja Wojciech Lutek. Dodał, że przeprowadzone prace modernizacyjne wpłyną także na podniesienie sprawności technicznej obsługi klientów.

Inwestycje w Augustowie i Hajnówce polecały na zmodernizowaniu stacji transformatorowych 110/15 kV. W ramach prac m.in. wymieniono aparaturę wysokiego napięcia, urządzenia pomiarowe i sterujące a także obwody związane z automatyką rozdzielni średniego napięcia. Dzięki temu - jak poinformował rzecznik PGE Dystrybucja Adam Rafalski - awarie będą szybciej i dokładniej lokalizowane, a w przypadku uszkodzeń linii będą mogły być natychmiast wyłączone i zabezpieczone. Dodał, że przez to awarie będą mniej dotkliwe dla mieszkańców.

W ramach inwestycji podniesiono standard infrastruktury stacyjnej, co ma umożliwić jej rozbudowę w przypadku przyłączania nowych odbiorców indywidualnych i przemysłowych.

PGE Dystrybucja na całym obszarze działania białostockiego oddziału, w którego skład wchodzą rejony energetyczne z całego województwa podlaskiego oraz rejon energetyczny Ełk (woj. warmińsko-mazurskie), chce zainwestować w tym roku łącznie ponad 250 mln zł - poinformowała grupa.

Oprócz zakończonych inwestycji w Augustowie i Hajnówce, PGE Dystrybucja chce wybudować rozdzielnię sieciową w Brańsku, a także zmodernizować stację 110/15 kV w Jeżewie oraz linię 110 kV Polanka – Sokółka.

Jak poinformował Rafalski, obecnie trwają przetargi na te inwestycje i dopiero po podpisaniu umów będzie możliwość podania konkretnych kwot.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ