Partner serwisu
11 sierpnia 2017

PKP PLK i Energa Obrót podpisały umowę energii elektrycznej

Kategoria: Aktualności

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z firmą Energa Obrót umowę na dostawę energii elektrycznej na lata 2018 – 2019 poinformował w czwartkowym komunikacie zarządca sieci kolejowej. Całkowita wartość umowy to prawie 129 mln zł netto.

PKP PLK i Energa Obrót podpisały umowę energii elektrycznej

Energia będzie wykorzystywana do zasilania wszystkich obiektów oraz urządzeń zarządzanych przez PLK, m.in. do oświetlania peronów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Dzięki umowie mamy zapewnioną stabilną dostawę energii. To oznacza także pewną pracę urządzeń sterowania ruchem i komfort obsługi podróżnych m.in. oświetlenie obiektów służących pasażerom - powiedział cytowany w komunikacie Antoni Jasiński, członek zarządu kolejowej spółki.

Zakup energii do obiektów i urządzeń PLK odbywa się za pośrednictwem ponad 16.200 przyłączy elektroenergetycznych, dla których zamawiany jest wolumen 297.000.000 kWh rocznie.

Obecnie PLK zobowiązane są ustawowo do zakupu energii elektrycznej w ramach postępowania wolnorynkowego. Jak przyznaje spółka wdrożenie tego rozwiązania przyniosło wiele pozytywnych zmian w zakresie realizacji zakupów energii elektrycznej, zwłaszcza w zakresie obniżenia ceny jednostkowej, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów działalności spółki.

Postępowanie przetargowe było jednym z największych dotyczących dostawy energii elektrycznej w skali kraju i obejmowało również dostawę energii dla spółek zależnych PLK, na co zostaną podpisane osobne umowy.

To już trzecia umowa PLK zawarta z Energą Obrót, która dostarcza energię elektryczną zarządcy infrastruktury kolejowej od 4 lat.

 

Źródło:  PAP

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ