Partner serwisu
11 października 2017

KAEFER SA: Ostatnia realizacja to…

Kategoria: Aktualności

O ostatniej zrealizowanej przez KAEFER SA inwestycji opowiada Mariusz Łotowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Operacyjny KAEFER SA.

KAEFER SA: Ostatnia realizacja to…

Ostatnia Wasza inwestycja to?

Firma KAEFER SA realizuje aktualnie w Elektrowni Opole prace w zakresie obudowy Bloków Kotłowni nr 5 i 6 wraz z obiektami towarzyszącymi, na zlecenie Mostostal Power Development Sp. z o.o., działającego w konsorcjum firm Rafako, Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa oraz GE Power. Prace w zakresie obudów obejmują kompleksowe prace fasadowe (ściany, dachy) wraz z dostawą i montażem zewnętrznej stolarki drzwiowej, bramowej i okiennej, a także systemów odwodnienia grawitacyjnego, dylatacji i systemów pasm świetlnych. Kontrakt realizowany jest zgodnie z harmonogramem od maja 2016 aż do teraz. Przy konsultacji z firmą GE Power opracowaliśmy ponadto, dokumentację bazową (Basic Engineering) i wykonawczą (Detail Engineering) dla obudowy Bloków Kotłowni nr 5 i 6 – pierwsze projekty powstały już w roku 2014. Realizowany zakres, włączając w to dostawy materiału w przypadku większości obiektów, opiewa na kwotę ponad 40 mln PLN – opowiada Mariusz Łotowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Operacyjny KAEFER SA.

Czy poza tym głównym projektem realizują Państwo również inne inwestycje?

Firma KAEFER poza zasadniczymi obiektami, tj. Blokami numer 5 i 6, realizuje również zakresy prac na innych, obiektach m.in. rozmrażalni wagonów, magazynie żużla, galeriach przesyłowych i wieżach przesypowych układu odżużlania, budynku warsztatowo-magazynowym i budynku elektrycznym. Zakres prac na wszystkich realizowanych obiektach obejmuje w sumie ponad 100 tys. m2 powierzchni ścian i dachów, parę kilometrów systemu odwodnienia grawitacyjnego (rynien i rur spustowych) i kilkadziesiąt drzwi i bram oraz stolarki okiennej. Przewidywane harmonogramem zakończenie prac, głównie związane z realizacją prac na nowo zleconych naszej firmie obiektach, przewiduje się w lutym 2018 roku. Skomplikowanie prac na projekcie wymagało zaangażowania doświadczonego zespołu wykonawczego i administracyjnego KAEFER SA oraz ścisłej współpracy z podwykonawcami. Prace realizowane są zgodnie z przyjętą w firmie strategią LEAN, celem której jest zwiększenie efektywności pracy przy zachowaniu najlepszych praktyk i standardów. Warto przy tej okazji wspomnieć , że KAEFER SA podpisał w styczniu 2017 kontrakt z firmą E003B7 Sp. z o.o. (spółka RAFAKO S.A.) na dostawę i montaż izolacji termicznej i akustycznej kotła, kanałów powietrza i spalin oraz armatury kotła i rurociągów w jego obrębie. Łączna powierzchnia prac do wykonania wynosi ok. 68 tys. m2. – dodaje Wiceprezes Zarządu KAEFER SA.

Rozmawiała Karolina Jakubiec, redaktor portali branżowych BMP

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ