Partner serwisu
13 marca 2018

TAURON liderem relacji inwestorskich

Kategoria: Aktualności

Relacje inwestorskie TAURON Polska Energia zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30. Spółka została doceniona w badaniu relacji inwestorskich zorganizowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz Izbę Domów Maklerskich.

TAURON liderem relacji inwestorskich

- W TAURONIE wierzymy, że transparentna komunikacja z rynkiem przekłada się na wyższy poziom zaufania ze strony inwestorów, instytucji finansujących i partnerów biznesowych, dlatego przywiązujemy dużą wagę do budowania dobrych relacji ze wszystkimi grupami inwestorów. Cieszę się, że jakość naszej komunikacji z rynkiem kapitałowym zostaje regularnie doceniana przez inwestorów i ekspertów branżowych – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Publikacji raportów okresowych TAURON każdorazowo towarzyszy konferencja dla inwestorów i analityków, podczas której przedstawiciele zarządu szczegółowo komentują osiągnięte wyniki finansowe i najważniejsze wydarzenia raportowanego okresu. Spotkania te są transmitowane, by zapewnić dostęp do informacji wszystkim zainteresowanym. Ponadto, po każdej konferencji, przedstawiciele zarządu TAURON odpowiadają na pytania dotyczące działalności Grupy na czacie inwestorskim skierowanym do inwestorów indywidualnych.

„Dni Inwestora Indywidualnego”

Sprawną komunikację z tą grupą inwestorów, która posiada ok. 10 proc. łącznej liczby akcji TAURON dopełniają „Dni Inwestora Indywidualnego”, podczas których inwestorzy biorą udział w dyskusji z kierownictwem Grupy TAURON oraz mają możliwość zapoznania się z aktywami Grupy. Ważnym narzędziem kierowanym do inwestorów indywidualnych są również zamieszczane w internecie komentarze video prezesa zarządu do wyników finansowych.

- Rzetelnie prowadzone relacje inwestorskie przynoszą konkretne korzyści zarówno dla spółki, jak i jej interesariuszy. Z pewnością wpływają pozytywnie na wizerunek firmy, niwelują niepewność, a w konsekwencji redukują ryzyko inwestycyjne - podkreśla Marek Wadowski, wiceprezes zarządu ds. finansów TAURON Polska Energia. - Każdy akcjonariusz, bez względu na wielkość posiadanego pakietu akcji, może liczyć na rzetelne informacje o działalności i wynikach Grupy TAURON. Dążymy bowiem do tego, aby decyzje inwestycyjne były podejmowane świadomie na podstawie wiedzy, która zostanie pozyskana dzięki przejrzystej polityce informacyjnej - dodaje wiceprezes.

Podnoszeniu zaufania w relacjach z inwestorami instytucjonalnymi służy natomiast udział w kilkunastu roadshows i konferencjach organizowanych w Polsce i światowych centrach finansowych. Dzięki tym wydarzeniom możliwy jest aktywny dialog z przedstawicielami instytucji finansowych zainteresowanych inwestycjami w akcje i obligacje spółek sektora energetycznego.   

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ