Partner serwisu
29 lipca 2025

NFOŚiGW prowadzi dialog z wykonawcami prac w programie Czyste Powietrze

Kategoria: Aktualności

Wykonawcy prac w programie Czyste Powietrze wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w formule hybrydowej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Tematem były działania usprawniające realizację programu, który wspiera wymianę pozaklasowych kotłów na paliwa stałe oraz termomodernizację domów.

NFOŚiGW prowadzi dialog z wykonawcami prac w programie Czyste Powietrze
  • W spotkaniu uczestniczyli: zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW Robert Gajda, pracownicy NFOŚiGW oraz ponad 130 wykonawców – przedstawicieli firm realizujących prace w ramach programu Czyste Powietrze.
  • Podsumowano pierwsze miesiące funkcjonowania nowego programu, w którym nabór wniosków ruszył 31 marca br.
  • Omówiono działania dotyczące rozliczania prac oraz przyspieszenia realizacji programu.

Podczas spotkania przedstawiono najnowsze statystyki programu Czyste Powietrze oraz działania podejmowane przez NFOŚiGW ukierunkowane na pomoc beneficjentom i wykonawcom. Uczestnicy wyrazili swoje opinie na temat działania programu w nowej odsłonie oraz wskazywali na wyzwania, z jakimi się mierzą. Spotkanie było okazją do przedstawienie spostrzeżeń i doświadczeń związanych z wdrażaniem programu.

Wykonawcy poruszyli tematy:

  •     działań operatorów
  •     wypłat i rozliczenia zaliczek
  •     rozliczania wniosków o płatność
  •     zakresu inwestycji
  •     kosztów jednostkowych
  •     zaangażowania banków
  •     wytycznych i rekomendacji dla wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Strona programu: czystepowietrze.gov.pl

 

źródło: gov.pl
fot. gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ