Gala Finałowa XVII Krajowego Konkursu Energetycznego
11 września 2025 r. w Jaworznie odbyła się Gala Finałowa XVII Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. Jacka Malko pod hasłem „Wszystko zależy od energii!”.

Laureaci XVII edycji:
1. Alicja Taczalska - Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Politechnika Warszawska.
2. Katarzyna Tyc - LXX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.
3. Gabriela Gniadek - Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie.
4. Patryk Ankudowicz - Zespół Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku.
5. Jakub Rokicki - Technikum Energetyczne w CKZiU w Jaworznie.
6. Mateusz Kuśnierczyk - Technikum Energetyczne w CKZiU w Jaworznie.
7. Kacper Ziembiński - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
8. Jakub Ochmann - Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska.
9. Jakub Maciejewski - absolwent II LO im. K.K. Baczyńskiego w Koninie, student AGH w Krakowie.

Podczas gali poznaliśmy laureatów konkursu, mogliśmy również wysłuchać prezentacji przygotowanych na podstawie nagrodzonych prac. Jednym z punktów programu był wywiad na żywo – dziennikarz Franciszek Matysik rozmawiał z prof. dr hab. inż. Ziemowitem Malechą (Politechnika Wrocławska) m. in. o źródłach energii i ich wpływie na system energetyczny oraz środowisko. Rozmowa wywołała dużą aktywność na sali, co pokazało, jak ważna jest debata na te tematy.
Była to także okazja, aby poznać wielu ekspertów, porozmawiać z nimi oraz nawiązać kontakt z młodzieżą – pokoleniem, które w przyszłości będzie kształtować polską energetykę. Jesteśmy przekonani, że warto te relacje pielęgnować, a na naszym portalu kierunekenergetyka.pl oraz w magazynie Kierunek Energetyka z pewnością jeszcze usłyszą Państwo o nazwiskach tegorocznych laureatów.
Oczywiście dalej wspieramy Krajowy Konkurs Energetyczny – i już w przyszłym roku na łamach naszych mediów będzie można znaleźć informacje o kolejnej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.






Komentarze