Partner serwisu
12 grudnia 2016

PGNiG stworzyło inkubator dla startupów energetycznych InnVento

Kategoria: Aktualności

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało w poniedziałek o otwarciu inkubatora dla startupów o nazwie InnVento. Ma on pomagać młodym naukowcom i przedsiębiorcom z branży energetycznej w początkowej fazie ich działalności.

PGNiG stworzyło inkubator dla startupów energetycznych InnVento

– Wsparcie młodych przedsiębiorców w pierwszej fazie działalności, wprowadzenie w specyfikę branży energetycznej, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych – to cele InnVento – czytamy w komunikacie o powołaniu inkubatora.

Oprócz zaplecza merytorycznego w postaci mentoringu i coachingu ekspertów, inkubator zapewni startupom powierzchnię biurową, dostęp do niektórych baz danych, wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości, a także pomoc w uzyskaniu finansowania - informuje PGNiG.

Przedsiębiorstwo dodaje, że działa strona internetowa www.InnVento.pl, na której znajduje się formularz zgłoszeniowy, poprzez który zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty.

– Liczymy na zgłoszenia od startupów, których projekty będą odpowiadać na wyzwania technologiczne spółek z naszej grupy. Uczestnicy mogą liczyć na współpracę ekspertów z grupy kapitałowej PGNiG. Dla młodych przedsiębiorców i naukowców szczególnie atrakcyjna przy przygotowaniu projektu może okazać się możliwość korzystania z naszych zasobów – zaznaczył wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski.

PGNiG podało, że oferta inkubatora skierowana jest do młodych naukowców i początkujących przedsiębiorców. Bardziej doświadczeni innowatorzy mogą wziąć udział w Warsztatach Innowacyjnych Pomysłów oraz w programie akceleracyjnym MIT Enterprise Forum Poland, w które również zaangażowana jest grupa PGNiG.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ