Partner serwisu
20 marca 2018

Wiceminister Skobel: Zakup fabryki Sefako przez Towarzystwo Finansowe Silesia to dobra inwestycja

Kategoria: Z życia branży

– Nowy inwestor pozwoli ugruntować pozycję firmy na rynku w istotnym momencie realizacji programu modernizacji energetyki i ciepłownictwa, a także wprowadzić do swojego produktu niezbędne rozwiązania innowacyjne – powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas uroczystości podpisania umowy nabycia akcji spółki, która odbyła się 15 marca 2018 r. w Sędziszowie.

Wiceminister Skobel: Zakup fabryki Sefako przez Towarzystwo Finansowe Silesia to dobra inwestycja

Towarzystwo Finansowe Silesia, spółka nadzorowana przez Ministra Energii nabyło Fabrykę Kotłów Sefako w Sędziszowie od Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. to liczący się w Europie i największy w Polsce producent kotłów dla szeroko rozumianego przemysłu energetycznego, przedsiębiorstw produkcji oraz przetwórstwa żywności czy w obiektach użyteczności publicznej. Oprócz rynku krajowego, produkty tej firmy trafiają do wielu krajów Europy i Świata, między innymi do: Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji Oferowane przez firmę kotły opalane są miałem węglowym, paliwem płynnym, gazowym a nawet biomasą. Mając na uwadze ekologię, Sefako realizuje także projekty z zakresu ochrony środowiska. Dzięki tym planom, producent poszerzy swoje możliwości produkcyjne i wejdzie na rynek z nową oferta.

Przedstawiciele TF Silesia, którzy zakupili fabrykę oceniają, że Sefako ma dobre perspektywy rynkowe, prowadzące do wzrostu wartości spółki. Inwestor chce zapewnić stabilność działania i wspierać plany rozwojowe producenta kotłów, szukając także możliwości synergii ze spółkami z branż energetycznej, górniczej i hutniczej, w których zaangażowana jest Silesia.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ