Partner serwisu
20 września 2018

Postój bloku CCGT we Włocławku wydłużony na wniosek wykonawcy

Kategoria: Aktualności

W związku z informacją od konsorcjum General Electric i SNC-LAVALIN POLSKA, czyli wykonawcy elektrociepłowni CCGT we Włocławku,  który obecnie ustala przyczyny zatrzymania pracy bloku, termin jego postoju musi zostać wydłużony.

Postój bloku CCGT we Włocławku wydłużony na wniosek wykonawcy

„Na podstawie dotychczas przeprowadzonych przez wykonawcę inspekcji i biorąc pod uwagę szacowany zakres napraw, przewiduje się, że blok we Włocławku zostanie ponownie uruchomiony z końcem marca 2019 r." - informuje General Electric, będący członkiem konsorcjum wykonawczego.

Wykonawca i PKN ORLEN powołały specjalne zespoły, które ściśle współpracują  nad ustaleniem przyczyn nieplanowanego zatrzymania pracy bloku spowodowanego przez turbozespół  i przygotowaniem  harmonogramu prac zmierzających do przywrócenia pracy bloku.
 
Naprawa bloku CCGT we Włocławku odbędzie się w ramach zabezpieczonej kontraktem gwarancji. Oznacza to, że same prace naprawcze nie obciążą PKN ORLEN. Kolejnym krokiem będzie szacowanie utraconych korzyści wynikających z postoju bloku.

Fakt wydłużenia postoju CCGT nie rzutuje na działalność produkcyjną ANWILU. Spółka w sytuacjach postoju bloku parowo-gazowego posiada bezpośrednie zasilanie sieci  PSE Operator . Natomiast w przypadku zapotrzebowania na parę,  spółka dysponuje kotłami gazowymi,  z których korzystała przed oddaniem do eksploatacji CCGT i z których nadal korzysta w momencie postoju bloku. Dostawy pary technologicznej na potrzeby zakładu ANWIL są zabezpieczone.

źródło: Informacja prasowa
fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ