Partner serwisu
08 lutego 2019

ENPROM zainwestuje ponad pół mln złotych w bezpieczeństwo pracy

Kategoria: Aktualności

Program bezpieczeństwa pracy pracowników terenowych realizowany przez firmę elektroenergetyczną ENPROM wart ponad 540 tysięcy złotych, w tym roku w 60 proc. dofinansuje ZUS. Działania obejmą prawie 70 pracowników terenowych firmy – elektromonterów i pracowników budowlanych.

ENPROM zainwestuje ponad pół mln złotych w bezpieczeństwo pracy

Pracownicy to  najcenniejszy kapitał

ENPROM zajmuje się budową, przebudową, modernizacją i rozbiórką linii elektroenergetycznych napowietrznych i kablowych wysokich i najwyższych napięć w tym serwisem i eksploatacją tych linii na terenie całego kraju i za granicą. Pracownicy fizyczni objęci programem wykonują prace na terenie budowy, przy liniach elektroenergetycznych, w trudnych warunkach terenowych. Są to prace przy fundamentach - ziemne, w wykopach, polegające także na wykonywaniu zbrojeń i wylewaniu fundamentów oraz prace na wysokości. Prace te, szczególnie zimą, są wykonywane również po zachodzie słońca.

- Nasi pracownicy, z racji branży, w której usługi wykonujemy, powinni mieć najlepszą ochronę. Ich bezpieczeństwo to dla nas priorytet i to w znaczeniu szeroko pojętych celów firmy, ale przede wszystkim tym ludzkim. Dlatego czyniliśmy starania o dofinansowanie z ZUS - mówi Tomasz Sopel członek Zarządu firmy ENPROM.

W ramach projektu wyszczególniono kilka obszarów ryzyka i dostosowano do nich plan oraz działania inwestycyjne. Są to m.in. obszary związane z ochroną przed porażeniem prądem, zmniejszenie ryzyka przed upadkiem podczas prac na wysokościach, zabezpieczenia wykopów czy system oświetleniowy.

- Wiemy, że w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku, o jego wystąpieniu często decyduje kilka czynników. Czasem to sprzęt, czasem człowiek albo nieszczęśliwy splot różnych okoliczności. Nie na wszystko, jako firma mamy wpływ, ale chcemy zrobić, to co jest nam dostępne, aby zapobiegać temu, co przewidywalne i potencjalnie możliwe, by chronić zdrowie i życie naszych pracowników – podsumował realizację projektu Tomasz Sopel.

Całkowita wartość projektu „Poprawa bezpieczeństwa pracy pracowników terenowych” wynosi 540 576,31 zł, a kwota dofinansowania ZUS to 324 345,78 zł.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ