Partner serwisu
12 marca 2019

GSG Towers z kontraktem od Siemens Gamesa Renewable Energy

Kategoria: Aktualności

Spółka GSG Towers uzyskała od jednego z największych producentów turbin dla energetyki wiatrowej zamówienie na dostawę 14 kompletnych, lądowych wież wiatrowych. Zamówienie od Siemens Gamesa Renewable Energy o wartości ponad 5 mln EUR będzie realizowane w ramach projektu budowy farmy wiatrowej Barwice o mocy 42 MW.

GSG Towers z kontraktem od Siemens Gamesa Renewable Energy

Na farmę wiatrową złoży się 14 turbin, o jednostkowej mocy rzędu 3 MW. Dla GSG Towers to przede wszystkim droga prowadząca do pozyskania zamówień w zakresie produkcji wież dla morskiej energetyki wiatrowej – offshore, gdzie  Siemens Gamesa jest niekwestionowanym liderem. Uzyskanie referencji przy współpracy z Siemens Gamesa Renewable Energy jest najlepszą formą akredytacji Spółki ułatwiającą rozpoczęcie współpracy z pozostałymi parterami biznesowymi – liderami branży, dla których szczególnie istotny jest  fakt posiadania przez zakład kompetencji w obszarze dostaw komponentów dla morskich farm wiatrowych offshore.

Cieszymy się z zaangażowania silnego lokalnego partnera w Polsce, w ramach uzgodnionej już współpracy z GSG Towers sp. z o.o.  Polska jest świetną lokalizacją dla energetyki wiatrowej, kraj ma duży potencjał w dalszej ekspansji tego zrównoważonego źródła energii, a jednocześnie już teraz posiada doświadczony i zaawansowany technologicznie przemysł energetyki wiatrowej. Współpraca z GSG Towers jest zatem ważnym krokiem dla Siemens Gamesa, w kierunku dalszego rozwoju, a także wzmocnienia naszych lokalnych partnerów - mówi Taam Momen, szef działu zakupów Towers & Blades, Siemens Gamesa Renewable Energy.

Pozytywne sygnały odnośnie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, z potencjałem sięgającym nawet 8 GW mocy zainstalowanej do roku 2035 pozwala spółce doskonale wpisać się w oczekiwania rynku i być istotnym elementemłańcucha dostaw dla projektów realizowanych w Polsce i na obszarze całego Morza Bałtyckiego

źródło: informacja prasowa
fot. https://pl.123rf.com/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ