Partner serwisu
16 kwietnia 2019

Debata "Ciepłownictwo jako biznes" będzie transmitowana online

Kategoria: XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Transmisję z debaty "Ciepłownictwo jako biznes", która odbędzie się w ramach XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników, będzie można oglądać online.

W trakcie trwania debaty poruszone zostaną tematy rynku ciepła, finansowania inwestycji, płynności finansowych, konsolidacjach czy przejęciach. Zostaną również omówione szanse biznesowe ciepła systemowego i kierunki jego rozwoju.

W debacie udział wezmą: Sławomir Jankowski, Członek Zarządu, Dyr. ds. Rozwoju Veolia Energia Łódź, Paweł Królak, Prezes Zarządu ZEC Wołomin, Robert Mania, Prezes Zarządu MPEC Koszalin, Grzegorz Szastok, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy, Sumitomo i Krzysztof Zborowski, Prezes Zarządu RADPEC.


Czy w dobie drastycznych wzrostów cen uprawnień do emisji CO2, cen paliw, powodujących istotny spadek rentowności branży, wyzwań, które niesie ze sobą pakiet zimowy, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość? Czy akwizycje i konsolidacje są w dalszym ciągu najsilniejszym wektorem rozwoju gwarantującego wzrost wartości? A może aktualna sytuacja rynkowa jest najlepszym momentem do przebudowania strategii biznesowych? Jeżeli tak, to w jakim kierunku? Jak zamieramy realizować i finansować ścieżkę wzrostu OZE w ciepłownictwie wynikająca z dyrektywy RED? Czy aktualne zasady regulacji cen ciepła pozostają w zgodzie z biznesowym charakterem działalności firm ciepłowniczych?

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć zaproszeni do debaty goście. Dyskusję poprowadzi Andrzej Goździkowski - Dyrektor ds. Operacyjnych Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA.

Wkrótce w tym miejscu zostanie umieszczony link do transmisji online.


Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ