Partner serwisu
03 października 2019

„Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra”

Kategoria: Aktualności

Lubuskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Energetyki zaprasza 7 listopada 2019 r. do udziału w XVI edycji konferencji „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra”

W pierwszej sesji: „Wspólna determinacja na rzecz czystego powietrza” planowane są referaty: 1. Klimat i energia – stan obecny i działania w najbliższej przyszłości w Niemczech - przedstawiciel Instytutu Badań ds. Oddziaływania Klimatu w Poczdamie (PIK) 2. Nowa ustawa i systemy wsparcia OZE w Polsce (prof. Waldemar Kamrat), 3. Rozwój OZE w Niemczech w świetle nowej ustawy EEG (Marc Behnke), 4. Obecny stan prawny wsparcia dla instalacji kogeneracyjnych w Polsce ( dr Janusz Ryk), 5. Finansowanie inwestycji proekologicznych: a) Możliwości finansowania przez BGK inwestycji z zakresu OZE (Mariusz Samordak, dyrektor Sektora Energetycznego, Departament Projektów Sektorowych Bank Gospodarstwa Krajowego), b) Doświadczenia w realizacji prosumenckich projektów OZE (Robert Sawicki (Ozeris Sp. z o.o.).

W drugiej sesji przewidziane są wystąpienia dotyczące odpowiedzialności biznesu i samorządów za czyste środowisko. Referaty: Rozwiązania gminne na rzecz czystego środowiska - przykład gminy brandenburskiej - Komunalne rozwiązania udostępniania źródeł energii odnawialnej, 2. Smog i jego redukcja w województwie lubuskim – Radosław Grech, prezes zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego, 3. Transformacja od węgla do gazu w Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A. – Krzysztof Kwiecień, prezes Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A., 4. Program zagospodarowania obszarów kopalni odkrywkowych po rezygnacji z wydobywania węgla w Brandenburgii i Saksonii – dr Klaus Freytag, kierownik Departamentu Energii i Surowców w Ministerstwie Gospodarki i Energii Kraju Związkowego Brandenburgia.

Trzecia sesja zaplanowana pod hasłem: Aktualna sytuacja polskiej i niemieckiej energetyki, po przedstawieniu dwóch wstępnych referatów, odbędzie się w formie dyskusji panelowej.

Więcej informacji, cały program oraz rejestracja na: www.lubuskaenergetyka.pl lub www.pnke.pl

Uniwersytet Zielonogórski, Filia w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów, woj. lubuskie).

Rejestracja: www.pnke.pl

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ