Partner serwisu
30 stycznia 2020

Dr Magdalena Porzeżyńska opowie o rozwóju energetyki rozproszonej w świetle zmieniającego się otoczenia regulacyjnego

Kategoria: XVIII Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, 27-28 lutego 2020, Czeladź

Magdalena  Porzeżyńska, doktor nauk prawnych, radca prawny w kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy sp.k. wygłosi referat "Rozwój energetyki rozproszonej w świetle zmieniającego się otoczenia regulacyjnego" podczas XVIII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle.

Dr Magdalena Porzeżyńska opowie o rozwóju energetyki rozproszonej w świetle zmieniającego się otoczenia regulacyjnego

Rozwój energetyki rozproszonej w świetle zmieniającego się otoczenia regulacyjnego

Magdalena Porzeżyńska, doktor nauk prawnych, radca prawny w kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy sp.k.

W ocenie wielu ekspertów to właśnie energetyka rozproszona, której podstawą jest produkcja energii przez małe jednostki wytwórcze, jest szansą dla rozwiązania szeregu problemów, z którymi boryka się sektor energetyki w Polsce. Wśród jej głównych zalet zalicza się nie tylko pozytywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne, ale również na wzrost inwestycji czy poprawę jakości środowiska. Z tego powodu coraz więcej mówi się o rozwiązaniach, które miałyby wspomagać rozwój energetyki rozproszonej. Mówi się, że do 2028 roku ponad 36 miliardów złotych wsparcia ze środków publicznych ma zostać przyznanym mniejszym jednostkom wytwarzania. Co więcej, dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Aktywów Państwowych zasygnalizował niedawno, że jeszcze w tym roku mają zostać przyjęte nowe regulacje dedykowane energetyce rozproszonej. Przedmiotem wystąpienia będzie omówienie perspektyw rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce w świetle obecnych i planowanych zmian otoczenia regulacyjnego w Polsce.

Prezentacja zostanie wygłoszona w Sesji Wprowadzającej: Polski przemysł w czasie wielkich wyzwań  12:15-13.45, 27.02.2020r.

fot. Brysiewicz i Wspólnicy
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ