Partner serwisu
04 lutego 2020

XXVII Wiosenne Spotkanie Ciepłowników coraz bliżej!

Kategoria: XXVII Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników, 13-15 lipca 2020, Zakopane

Już za nieco ponad 4 miesiące po raz kolejny spoktamy się na największym wydarzeniu dla branży ciepłowniczej w kraju - XXVII Sympozjum Naukowo-Technicznym - Wiosenne Spotkanie Ciepłowników, które odbędzie się w dniach 13-15 lipca w Zakopanem.

XXVII Wiosenne Spotkanie Ciepłowników coraz bliżej!

W programie przewidziano najważniejesze tematy dla ciepłownitwa. Wydarzenie rozpocznie sesja wprowadzająca Transfomracja polskiego ciepłownictwa podczas której porozmawiamy o paliwowo-technologicznej zmianie sektora, o szansach i zagożeniach wynikających z tej transformacji, roli ciepłownitwa w systemie energetycznym kraju czy finansach przedsiębiorstw ciepłowniczych. Swoją prezentację w tej sesji potwierdził już Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Bardzo ważnymi elementami wydarzenia są również debaty tematyczne, które w tym roku zostały poświęcone Strategii dla ciepłownictwa 2040 i Digitalizacji. Podczas debaty o strategii porozmawiamy o zmianach w prawie energetyczym, nowym modelu rynku ciepła, kogeneracji czy zmianie modelu taryfowania a moderatorem będzie Profesor Wojciech Bujalski z Politechniki Warszawskiej. W dyskusji o digitalizacji ciepłownictwa poruszymy tematy inteligentnego zarządzania siecią, efektywnego systemu ciepłowniczego, monitoringu węzłów cieplnych czy ekonomiczności przesyłu ciepła.

Podczas konferencji odbędzie się również sześć paneli technicznych traktujących o ochronie środowiska, zarządaniu siecią, paliwach dla ciepłownictwa, budowie i modernizacji sieci, nowoczesnych technologiach oraz diagnostyce i awariach.

Tradycyjnymi elementami spotkania są również: wystawa stoisk na której zaprezentuje się około 60 firm prezentujących swoje rozwiązania, Gala Ciepłownicza z prestiżowymi nagrodami, wieczór grilowy a także wycieczka techniczna.

Więcej na www.kierunekenergetyka.pl

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ