Partner serwisu
07 lutego 2020

Kancelaria CMS doradza MEAG przy pierwszej transakcji na rynku farm wiatrowych w Polsce

Kategoria: Aktualności

Kancelaria CMS doradzała MEAG, jednemu z największych niemieckich inwestorów na rynku energii odnawialnej, przy nabyciu farmy wiatrowej o mocy 21 MW zlokalizowanej w Żarach w zachodniej Polsce, od OX2 Wind International AB, szwedzkiego dewelopera farm wiatrowych.

Kancelaria CMS doradza MEAG przy pierwszej transakcji  na rynku farm wiatrowych w Polsce

Prawnicy CMS zapewnili MEAG pełne wsparcie doradcze w procesie transakcyjnym, w tym w zakresie due diligence, negocjacji dokumentacji nabycia udziałów, przygotowania kontraktu EPC oraz innych umów, a także w kwestiach podatkowych.

Po stronie zespołu energetycznego pracami kierowali Piotr Ciołkowski, partner i lider praktyki regulacyjnej, oraz Michał Andruszkiewicz, counsel, wspierani przez Jana Radziuka, Adama Kędziorę, Patrycję Styczyńską, Pawła Urę, Wojciecha Szopińskiego, Adę Szon, Mikołaja Markiewicza oraz Angelikę Szufel. W ramach zespołu transakcyjnego projektem kierowali Błażej Zagórski, partner, oraz Katarzyna Grodziewicz, starszy prawnik, przy wsparciu Rafała Burdy, starszego prawnika oraz Mateusza Mazura z warszawskiego zespołu M&A. Za aspekty podatkowe transakcji odpowiadał Piotr Nowicki, starszy prawnik, z pomocą Macieja Brezdenia oraz Justyny Kuty z praktyki podatkowej CMS. Bieżące wsparcie w zakresie prawa ochrony środowiska należało do Agnieszki Skorupińskiej, counsel, stojącej na czele praktyki środowiskowej kancelarii.

Kancelaria CMS jest obecnie jedną z najbardziej doświadczonych firm prawniczych na rynku OZE w Polsce zarówno w zakresie transakcji M&A, prowadzenia procesu inwestycyjnego, jak i doradztwa regulacyjnego w sektorze energetycznym.

W ostatnim czasie prawnicy CMS doradzali przy:

  • przy nabyciu farmy wiatrowej Zajączkowo zlokalizowanej w województwie pomorskim w gminie Kobylnica przez Green Investment Group od Mitsui Renewable Energy Europe Limited oraz J-Power Investment Netherlands B.V.
  • przejęciu farmy wiatrowej Jasna o mocy 132 MW, jednej z największych lądowych farm wiatrowych w Polsce, przez Stadtwerke München od firmy WKN, budowniczego farmy, oraz jej spółki zależnej Sevivon, należących do PNE Group;
  • inwestycji, a następnie sprzedaży zespołu 49 elektrowni fotowoltaicznych przez Modus Group, wiodącego dewelopera w sektorze energii odnawialnej, na rzecz funduszu Aberdeen Standard Investments.
  • Partners Group, szwajcarskiej firmie inwestycyjnej, przy nabyciu pakietu większościowego Grupy VSB, realizującej projekty na rynku OZE
  • jednej z pierwszych umów corporate Virtual Power Purchase Agreement (VPPA) zawartych na polskim rynku dla grupy Signify, spółki notowanej na Euronext,
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ