Partner serwisu
14 lutego 2020

Norbert Grudzień weźmie udział w debacie

Kategoria: XV Konferencja Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł, 10-11 marca 2020, Katowice

Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem PGE GiEK S.A. potwierdził swój udział w debacie "Neutralność klimatyczna - jak ją osiągnąć?", która odbędzie się pierwszego dnia konferencji Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł.

Norbert Grudzień

Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem

Absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Budowa Maszyn ze specjalnością Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne. Posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej i ciepłowniczej, w tym od ponad piętnastu lat piastuje stanowiska menedżerskie.

W latach 1995-2007 był Dyrektorem Technicznym, Członkiem Zarządu oraz Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Bugaj” w Starachowicach.  W latach 2003-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Elektrociepłowni „Starachowice” będącej częścią amerykańskiej Grupy Caterpillar Power Ventures Corporation. W latach 2007-2010, jako Dyrektor ds. Konstrukcyjnych w EDP Renewables Polska Sp. z o.o. uczestniczył w realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych związanych z energetyką odnawialną. W latach 2010 – 2012 roku piastował stanowisko Członka Zarządu Polenergia Kogeneracja Sp. z o.o., jednocześnie odpowiadając za rozwój projektów kogeneracyjnych i ciepłowniczych. W latach 2012-2015 pracował jako niezależny ekspert w zakresie oceny rentowności przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze energetycznym oraz doradztwa w procesach inwestycyjnych związanych z budową nowych mocy.

Od 2016 roku związany jest z Polską Grupą Energetyczną - zajmował stanowisko Dyrektora Oddziału PGE Obrót w Skarżysku Kamiennej, a od maja 2017 roku Dyrektora Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, gdzie odpowiadał m.in. za realizację projektów związanych z dostosowaniem Elektrowni Dolna Odra i Pomorzany do konkluzji BAT oraz projekt budowy nowych mocy w Elektrowni Dolna Odra.

Doskonale zna rynek polski w segmencie wytwarzania energii, rynku ciepła oraz odnawialnych źródeł energii. Zdobył doświadczenie we wszystkich kluczowych obszarach zarządzania operacyjnego projektów energetycznych od oceny wstępnej, poprzez studium wykonalności, modele finansowe, zasoby ludzkie, organizację projektów po uruchomienie i działalność produkcyjną.


Moderatorem debaty będzie prof. Marek Ściążko z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Swój udział w debacie potwierdzili już:

  •     Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem PGE GiEK S.A.
  •     Tomasz Wilczak, Członek Zarządu, Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych PGNiG TERMIKA SA
  •     Artur Kopeć, Członek Zarządu, Grupa Azoty S.A.
  •     Herbert Leopold Gabryś, Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej, Krajowa Izba Gospodarcza
  •     Katarzyna Mędraś, Radca Prawny, AD REM Kancelaria Prawna
  •     Jolanta Okońska-Kubica, Przewodnicząca GR Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS) 7 GOZ, Ministerstwo Rozwoju, Kierownik ds. recyklingu i rozwoju GOZ, SYNTHOS S.A.
  •     Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej, Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ