Partner serwisu
27 lutego 2020

Największe zalety ekogroszku w związku z ociepleniem klimatu

Kategoria: Aktualności

Czy wiesz, jak ogromny wpływ na klimat masz ty sam, spędzając czas w zaciszu domowego ogniska? Wokół globalnego ocieplenia powstało wiele mitów. Mamy dziś do czynienia ze starciem przeciwstawnych sił, dążących do osiągnięcia zupełnie różnych korzyści.

Największe zalety ekogroszku w związku z ociepleniem klimatu

Z jednej strony ekolodzy grzmią na alarm, wskazując na topnienie lodowców, zakwaszanie oceanów, wzrost poziomu mórz i rosnącą w zatrważającym tempie średnią temperaturę globalną. Z drugiej mamy do czynienia z lobby koncernów wszelkiej maści, próbujących nam wmówić, że człowiek każdego dnia wydycha ogromne ilości CO2 i jak dotąd nie zaszkodziło to naszej planecie, a coraz cieplejsze lata to wynik wzmożonej aktywności słonecznej. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jaki interes stoi za tą prześmiewczą retoryką. Zapoznajemy się z dowodami naukowymi, a skutki nierozsądnej polityki energetycznej prowadzonej przez gatunek ludzki widzimy już dziś gołym okiem. Wiemy dobrze, że odgórne decyzje są niezwykle ważne dla środowiska, nie wahamy się jednak wprowadzać w swoje życie zmian, wiedząc dobrze, że każdy z nas musi zaangażować się w ochronę przyrody, by zatrzymać ludzki pęd ku samozniszczeniu.

Chcemy kupować tani opał, który nie zaszkodzi naszej planecie.

Nikt nie oczekuje od nas powrotu do epoki kamienia łupanego. Być może taka wersja rozwoju wydarzeń byłaby dla Ziemi najlepsza, ale wcale nie musimy rezygnować z udogodnień współczesnego świata, by zabezpieczyć przyszłość następnych pokoleń. Wystarczy, że będziemy korzystać z dostępnych nam zasobów świadomie i z pełną odpowiedzialnością. Zamiast spalać w piecu śmieci lub paliwa wątpliwej jakości, możemy wykorzystać do ogrzewania naszych domostw tani ekogroszek. Jest to paliwo stałe, które zostało wyprodukowane wyłącznie z najczystszych złóż węgla kamiennego. Dzięki temu podczas jego spalania do atmosfery uwalnia się znikoma ilość tlenków siarki i azotu, a tym samym minimalizujemy ryzyko powstawania smogu w najbliższej okolicy. Czyste powietrze w otoczeniu to nie tylko ładny zapach, ale i większa odporność osób zamieszkujących dany teren. Warto wspomnieć, że do spalania ekogroszku używa się najczęściej nowoczesnych, niskoemisyjnych kotłów retortowych. Są to urządzenia niezwykle łatwe w obsłudze, a przy tym zaprojektowane w taki sposób, by ekogroszek był w nich spalany niemal w całości. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to możliwość efektywnego zadbania o przyrodę, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu swojego życia. 

Jaki ekogroszek kupić, by okazał się rzeczywiście ekologiczny?

Przede wszystkim należy inwestować jedynie w ekogroszek workowany, przy którego zakupie mamy możliwość sprawdzić dostępność wymaganych prawem certyfikatów poświadczających jego parametry. Nie wahajmy się zadać sprzedawcy szczegółowych pytań odnośnie sposobu składowania ekogroszku w jego przedsiębiorstwie. Nie dajmy się nabrać na zapewnienia, według których kupno węgla ekogroszku przechowywanego luzem ma mieć cokolwiek wspólnego z ekologią. Nawet kupując czysty opał warto spalać go jak najmniej dla dalszego zminimalizowania nawet najdrobniejszego wpływu na środowisko naturalne. Ekogroszek kupowany luzem lub w nie zabezpieczających go właściwie przed niczym workach jutowych ulega procesowi wietrzenia, tracąc swoją kaloryczność. Tym samym ze spalenia tej samej porcji paliwa uzyskamy mniej energii, niż należałoby się spodziewać po oznaczeniach producenta. 

Czy w każdym przypadku należy inwestować w najdroższy ekogroszek o wysokiej kaloryczności?

O ile kupujemy ekogroszek pakowany w worki foliowe z systemem mikrowentylacji, na których znajdują się wyraźnie oznaczone parametry opatrzone certyfikatem, możemy być spokojni, że jest to opał ekologiczny. Można jednak pójść o krok dalej w kierunku troski o środowisko, dostosowując wybór opału do panującej na zewnątrz temperatury. W ciepłe miesiące zgodnie z zaleceniami sklepu https://sklep.taniopal.pl/ekogroszek, eksperta w dziedzinie opałów ekologicznych, lepiej sprawdzą się ekogroszek lis i ekogroszek niedźwiedź. Używając ich nie będziemy bowiem produkować nadmiaru energii, której nie wykorzystamy. Cechujący się najwyższą kalorycznością ekogroszek orzeł warto traktować raczej jako opał na zimę. W ten sposób nie tylko zadbamy o planetę z najwyższą skutecznością, ale i poczynimy znaczne oszczędności w domowym budżecie.

Wielkie przedsięwzięcia zaczynają się od drobnych decyzji. Wprowadzając ekologiczne zwyczaje w codzienne życie, możemy przyczynić się do polepszenia sytuacji globalnej, wcale nie tracąc przy tym komfortu życia w cywilizowanym świecie.

źródło: artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ