Partner serwisu
01 kwietnia 2020

Skąd wziąć pieniądze na panele słoneczne?

Kategoria: Aktualności

Tak wiele mówi się o walce ze smogiem, ale nie zawsze łatwo znaleźć środki, by zmienić sposób ogrzewania domu. Choć panele słoneczne to jedno z lepszych rozwiązań, gdyż energia czerpana jest ze słońca, to nie każdego stać na montaż takiej instalacji. Rozwiązaniem dofinansowanie w ramach programów rządowych i europejskich, co jednak, jak nie kwalifikujemy się do takiej pomocy? Warto wziąć kredyt bądź pożyczkę na fotowoltaikę. Nim to jednak zrobimy, musimy mądrze wybrać pożyczkodawcę. Podpowiadamy jak.

Skąd wziąć pieniądze na panele słoneczne?

Niestety, zakup instalacji fotowoltaicznej za gotówkę to wyzwanie, które dla większości Polaków jest zbyt duże. Firmy, które zajmują się montażem paneli słonecznych wiedzą o tym doskonale, dlatego też zachęcają swoich klientów specjalnymi okazjami, przede wszystkim, rozkładając płatności na raty. To jednak również nie często pomaga, więc proponowane są inne opcje, szczególnie dofinansowanie, ale też pożyczki długoterminowe.

Program Czyste Powietrze - co warto o nim wiedzieć?

Nikt już nie ma wątpliwości, że mamy w Polsce problem z zanieczyszczeniem powietrza, co widać szczególnie zimą. Panujący wtedy smog dusi wszystkich, wywołując choroby, skracając życie. Nie można przymykać oczu na ten ogromny problem, lecz dopiero od kilku lat wprowadza się konkretne regulacje mające ograniczyć fatalną jakość powietrza. 

Program Czyste Powietrze to największa tego typu proekologiczna inicjatywa w historii naszego kraju. Co najważniejsze, z programu mogą skorzystać zarówno osoby chcące wymienić stary kocioł, jak i ci, którzy planują inne ważne inicjatywy: docieplić budynek, wymienić okna itp. Warto spróbować swoich sił, pamiętając o innych opcjach. Jakich?

Dofinansowanie lokalne - na czym polega?

Tego rodzaju dofinansowanie zależy tak naprawdę od regionu, bo w jednym pomoc jest duża, w innym prawie niezauważalna. W Polsce nie brakuje samorządów, które w ramach funduszy unijnych udzielają jednorazowych zapomóg. Jeśli więc chcemy się dowiedzieć, czy mamy szansę na takie wsparcie, odwiedźmy urząd gminy i spytajmy o nie. 

Kredyt w banku - czy to bezpieczne?

Kredyt w banku to również ciekawa opcja, ale jednocześnie nie zapominajmy, że dość ryzykowna, bo oczywiście pożyczone pieniądze trzeba spłacić w ustalonym terminie. Jeśli jednak mamy perspektywę wymiernych oszczędności dzięki instalacji fotowoltaicznej, warto rozważyć taką opcję. Banki nie mają konkretnej oferty dotyczącej paneli słonecznych, proponując najczęściej kredyt gotówkowy. 

A może pożyczka długoterminowa?

Banki mają to do siebie, że nie każdemu udzielają wsparcia, niezależnie, czy mówimy o kredycie hipotecznym, gotówkowym czy innego rodzaju pomocy. Jeśli spotkaliśmy się odmową w tej instytucji, powinniśmy przeanalizować to, co proponują firmy pożyczkowe. Podchodzą mniej restrykcyjnie do pożyczkobiorców, zapewniając wsparcie finansowe nie tylko osobom pracującym na etacie, ale też w ramach umów cywilnoprawnych.

Nie zapominajmy jednak, żeby przed zaciągnięciem pożyczki długoterminowej tego rodzaju, dokładnie sprawdzić, czy interesująca nas oferta jest rzeczywiście dla nas korzystna. Pomoże nam w tym porównywarka pożyczek dostępna pod adresem https://money24.pl/pozyczki-dlugoterminowe-online/. Tym sposobem szybko uzyskamy czytelny wgląd w to, co jest nam proponowane, wybierając świadomie, bez ryzyka, że zaciągnięte zobowiązanie stanie się dla nas trudnym do spłacenia długiem. 

Jak więc widać, środki pieniężne na panele słoneczne można uzyskać z kilku źródeł, ale przed zdecydowaniem się na jakąś opcję, powinniśmy dokładnie wszystko przeanalizować.

źródło: artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ