Partner serwisu
14 kwietnia 2020

Ekoenergetyka-Polska buduje infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych w Radomiu

Kategoria: Aktualności

Ekoenergetyka-Polska instaluje w Radomiu stacje ładowania autobusów elektrycznych oraz system monitorujący infrastrukturę.

Ekoenergetyka-Polska buduje infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych w Radomiu

Do miasta trafią dwie stacje szybkiego ładowania Core Charger F o mocy 300 kW każda. Urządzenia mają się łączyć z autobusami elektrycznymi za pomocą masztów Link One, przeznaczonych do obsługi pantografów na dachu pojazdów. Dodatkowo w szafkach przy maszcie, zostanie udostępniony przewód z wtyczką typu plug-in Combo CCS type 2.

Ponadto, na terenie zajezdni MPK przy ul. Wjazdowej 4 zostaną zainstalowane cztery mobilne, dwuwyjściowe stacje ładowania Plug Charger FX o mocy 80 kW (2 x 40 kW) każda oraz dwie mobilne stacje ładowania jednowyjściowe Plug Charger R o mocy 40 kW. W sumie do dyspozycji operatora trafi dziesięć punktów ładowania.

Infrastruktura, którą Ekoenergetyka instaluje w Radomiu zostanie również wyposażona w system monitoringu. Operator otrzyma zdalny dostęp do parametrów urządzeń. Ponadto, monitoring przyspiesza wszelkie prace serwisowe.

Maciej Wojeński, Wiceprezes Zarządu Ekoenergetyki-Polska:
“Cieszymy się, że wśród polskich miast stawiających na elektromobilność jest także Radom. Miło nam, iż możemy uczestniczyć w dążeniu jego władz do zeroemisyjności transportu publicznego, a w rezultacie mieszkańcy będą mogli oddychać czystym powietrzem. Prace montażowe infrastruktury ładowania zostały już przez nas przeprowadzone. Wraz z naszym partnerem Solaris Bus & Coach czekamy na podanie napięcia przez dostawcę energii, aby przejść do etapu uruchomienia i odbioru urządzeń”.

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania to jeden z elementów projektu transportowego, który realizuje Radom.

źródło: informacja prasowa, ORPA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ