Partner serwisu

Na co TAURON wyda 4 mld zł w 2014 roku?

Kategoria: Aktualności

Grupa TAURON chce utrzymać tempo wzrostu nakładów inwestycyjnych, które w zeszłym roku wyniosło 8,8 %. W 2013 roku holding przeznaczył na inwestycje 3,78 mld zł.

Na co TAURON wyda 4 mld zł w 2014 roku?

Najważniejsze obszary inwestycji to: Wytwarzanie, Ciepło, OZE i Dystrybucja. Główne inwestycje dotyczyły modernizacji istniejących sieci dystrybucyjnych, a także budowy nowych przyłączy. Bardzo wżnym punktem w programie inwestycujnym była również budowa i modernizacja mocy wytwórczych. Holding inwestował przede wszystkim odnawialne źródła energii. Do użytku zostały oddane dwie farmy wiatrowe w Wicku i Marszewie o łącznej mocy 122 MW oraz dwa bloki biomasowe w Tychach (40 MW) i Stalowej Woli (20 MW). Inną kluczową inwestycją była budowa wysokosprawnego bloku ciepłowniczego o mocy 50 MW w Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała.

 

W 2014 r. kontynuowana będzie budowa bloku parowo-gazowego w Stalowej Woli o mocy 450 MW oraz budowa bloku kogeneracyjnego o mocy 50 MW w Tychach. Ważną inwestycją będzie budowa turbogeneratora w Zakładzie Wytwarzania Nowa w Dąbrowie Górniczej, należącym do spółki TAURON Ciepło. Ponadto trwają działania zmierzające do realizacji projektu bloku gazowo-parowego o mocy 413 MWe w Elektrowni Łagisza, nakeżącej do spółki TAURON Wytwarzanie. TAURON oczekuje także rychłego podpisania kontraktu na realizację swojej kluczowej inwestycji - bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Istotnym elementem realizacji strategii w zakresie mocy wytwórczych jest także uczestnictwo w projekcie przygotowania i budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

 

źródło: TAURON Polska Energia

fot.: TAURON Polska Energia

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ