Partner serwisu
02 marca 2021

Zmarł Wiesław Różacki, były prezes Rafako

Kategoria: Z życia branży

1 marca w wieku 63 lat zmarł wieloletni prezes spółki RAFAKO, ostatnio związany z firmą Mitsubishi Hitachi Power Systems, Wiesław Mariusz Różacki. Wiesław Różacki był szanowanym ekspertem w branży, autorem licznych artykułów naukowych i prelegentem wielu konferencji naukowo technicznych, w tym tych organizowanych przez Wydawnictwo BMP.

Zmarł Wiesław Różacki, były prezes Rafako

Wiesław Mariusz Różacki urodził się 23 stycznia 1958 roku. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę zawodową rozpoczął w 1982 roku w Energomontażu Północ na budowie elektrowni w Bełchatowie, później na budowie elektrowni w Helsinkach i w Hanau (Niemcy). W przedsiębiorstwie pracował ponad 20 lat, zaczynając od stanowiska inspektora do prezesa zarządu. Współuczestniczył w transformacji przedsiębiorstwa państwowego do spółki publicznej notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, kierował restrukturyzacją, doprowadzając do uzdrowienia przeżywającej głęboki kryzys firmy.

W latach 2005-2012 był prezesem Rafako S.A. W tym czasie raciborska spółka przekształciła się z producenta kotłów w generalnego wykonawcę kompleksowych inwestycji energetycznych, jednego z największych w Europie. Wdrożone też zostały nowoczesne technologie oparte na zakupionych licencjach i technologiach własnych, unowocześniono i zautomatyzowano procesy produkcyjne. Stał za sukcesem związanym z pozyskaniem kontraktów na Opole i Jaworzno. Spółka inwestowała w infrastrukturę. Odnowiła pałacyk przy Łąkowej. Sponsorowała m.in. piłkarki Unii Racibórz.

Cały czas aktywnie udzielał się w środowisku biznesowym – m.in. był członkiem zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska – oraz naukowym – członkiem Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Od roku 2013 kierował na rynku polskim działalnością międzynarodowego koncernu Mitsubishi Hitachi Power Systems.

Redakcja "Energetyki Cieplnej i Zawdowej" składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Zmarłego.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ