Partner serwisu
28 lipca 2021

Dlaczego kulki z zestawów Neocube mają tak dużą siłę przyciągania?

Kategoria: Aktualności

Układanki Neocube to jedna z najpopularniejszych form klocków dedykowanych tworzeniu złożonych, najczęściej miniaturowych konstrukcji o dowolnych kształtach. Niewielkie kuleczki charakteryzują się niezwykłą siłą magnetycznych wiązań, dzięki czemu ich łączenie nie wymaga stosowania zatrzasków czy innych popularnych systemów mocowania. Zburzenie stworzonej konstrukcji również nie jest trudne. Wystarczy odrobina siły fizycznej, by przestrzennej budowli ponownie nadać kształt sześcianu.

Dlaczego kulki z zestawów Neocube mają tak dużą siłę przyciągania?

Co to jest Neocube?

To zestawy małych magnesów neodymowych o kształcie kulek, dedykowanych kreatywnej zabawie i odprężeniu, które sprzyja obniżeniu poziomu stresu. Dzięki temu zestawy Neocube są doskonałą propozycją zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych – w uwagi na małą średnicę kulek nie jest to produkt polecany najmłodszym dzieciom. Zestawy Neocube najczęściej składają się z kilkuset kulek o średnicy 0,5 mm lub 0,6 mm ułożonych w formę sześcianu i z uwagi na silne właściwości magnetyczne, przechowywanych w odpowiednio zabezpieczonym pojemniku ochronnym. W sprzedaży znajdziemy zestawy składające się z kulek srebrnych i kolorowych. Co ważne, każdy zestaw można rozbudować o nowe kulki. Na stronie https://magnes.com.pl/pol_m_Magnesy-neodymowe_Magnesy-neodymowe-kulki-233.html znajdziesz bogaty wybór różnokolorowych kulek neodymowych dedykowanych większości dostępnych na rynku zestawów Neocube – jeśli zgubisz pojedyncze kulki lub zechcesz rozbudować zestaw, możesz zamówić potrzebną liczbę kulek dowolnego koloru.

Siła magnetycznego przyciągania

Źródłem sukcesu zabawek typu Neocube jest olbrzymia siła magnetycznego przyciągania osiągnięta przy zachowaniu miniaturowych rozmiarów kulek. Metalowe kulki produkowane są ze sprasowanego w polu magnetycznym, w wysokiej temperaturze proszku, który stanowi mieszankę trzech pierwiastków – neodymu, boru i żelaza. W ten sposób powstają magnesy neodymowe, jedne z najpopularniejszych rodzajów magnesów wykorzystywanych w zastosowaniach profesjonalnych, m.in. w przemysłowych separatorach. Magnesy tego typu mogą przyciągnąć metalowy (żelazny) przedmiot około 1000 razy cięższy od siebie. Dzięki temu ważące zaledwie kilka gramów kulki neodymowe dają możliwość tworzenia niezwykle złożonych i przy tym dość trwałych konstrukcji przestrzennych, stając się jedną z najatrakcyjniejszych zabawek kreatywnych dostępnych na rynku. Korzystając z możliwości powiększenia podstawowego zestawu Neocube o dodatkowe kulki, można tworzyć coraz ciekawsze, bardziej kolorowe i skomplikowane obiekty.

źródło: artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ