Partner serwisu
02 lutego 2018

O efektywnym zarządzaniu energią w Czeladzi

Kategoria: XVI Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii

15 i 16 marca w hotelu Szafran w Czeladzi odbędzie się XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii. W trakcie wydarzenia poruszane będą zagadnienia związane m.in. z Rynkiem Energii, audytami, DSR oraz efektywnością energetyczną. Odbędą się także warsztaty.

O efektywnym zarządzaniu energią w Czeladzi

Konferencja rozpocznie się od referatów wprowadzających Pofesora Jana Popczyka z Politechniki Śląskiej ("Radykalna przebudowa rynku energii elektrycznej nieunikniona. Co to oznacza dla odbiorców przemysłowych?"), Henryka Kalisia z Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii ( "Rynek energii - wpływ na konkurencyjność polskiego przemysłu"), Jakuba Jaworskiego z Agencji Rynku Energii S.A. ("Kształtowanie cen na rynku energii elektrycznej) oraz Adama Dominiaka z ELLIPSIS Energy Sp. z o.o. ("Metody oszczędności energii w przedsiębiorstwie").

Głównym tematem pierwszego panelu będzie audyt - podsumujemy, wyciągniemy wnioski oraz porozmawiamy o tym, kiedy trzeba przeprowadzić audyt. Ponadto pomówimy m.in. o budowaniu świadomości odpowiedzialności energetycznej i standardach zarządzania energią. Referaty wygłoszą m.in. Ryszard Biernacki z KGHM Polska Miedź S.A. ("System Zarządzania Energią w KGHM Polska Miedź S.A. - efektywność z rozsądku"), Paweł Karpiński z WISO Group ("ISO czy audyt? Praktyczne korzyści z wdrożenia Systemów Zarządzania Energią wg ISO 50 001 w organizacjach") oraz Tomasz Słupik z "ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. ("Jak wykorzystać wnioski z audytów energetycznych przedsiębiorstwa - praktyczne aspekty kontroli procesów energetycznych").

W drugim panelu wystąpią m.in. Jarosław Socha z Polskich Sieci Elektroenergetycznych ("IP DSR: bezpieczeństwo i korzyści dla aktywnych odbiorców"), Jacek Misiejuk z EnerNOC Polska Sp. z o. o. ("Programy DSR i Rynek Mocy - jak odbiorca przemysłowy może zwiększać bezpieczeństwo i zarabiać?") i Andrzej Kroczek z Enspirion Sp. z o. o. ("DSR z perspektywy lidera krajowej agregacji") czy Aneta Muskała ("Doświadczenia International Paper Kwidzyn w świadczeniu usług DSR") Tematami tej sesji będą m.in. podsumowanie pierwszego przetargu PSE, aktywne bilansowanie KSE, warunki przystąpienia do programu redukcji zapotrzebowania.

Tematem ostatniego panelu pierwszego dnia będzie efektywność energetyczna. Swoje referaty wygłoszą Andrzej Curyło z TAMEH Polska sp. z o.o. ("Efektywność energetyczna - praktyczne oszczędności wykorzystania gazów przemysłowych do produkcji energii") oraz Maciej Stopa i Tomasz Papaj z COPA-DATA Polska Sp. z o.o. ("Efektywne Zarządzanie Energią w Nowoczesnej Fabryce - zenon Energy Edition - Jeden System, Wielkie Oszczędności - ISO 50001").

Drugiego dnia odbędą się warsztaty, które poprowadzi Sebastian Gurgacz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii "Po audycie? Przemysł w poszukiwaniu rozwiązań do poprawy efektywności energetycznej".

Partnerzy XVI Konferencji Naukowo-Technicznej Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ