Partner serwisu
27 stycznia 2021

Anna Dyląg, Zewnętrzny Ekspert Komisji Europejskiej ds. Odnawialnych Źródeł Energii weźmie udział w debacie

Kategoria: XVI Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce. Transformacja energetyczna. Odnawialne i alternatywne źródła energii, 16-17 lutego 2021, ONLINE

16-17 lutego 2021 odbędzie się XVI Konferencja Ochrona Środowiska. Transformacja energetyczna. Odnawialne i alternatywne źródła energii. W ramach wydarzenia zapalnowana została debata "Cel transformacji energetycznej – utopia czy realny scenariusz?". Udział w dyskusji potwierdziła Anna Dyląg, Zewnętrzny Ekspert Komisji Europejskiej ds. Odnawialnych Źródeł Energii (Horyzont 2020).

Dr inż. Anna Dyląg

Doktor nauk ekonomicznych, prezeska ABC ENERGIA Sp. z o.o.. Szeroko rozumianym doradztwem z zakresu energii odnawianej i zarządzania energią zajmuje się od 2009 r.. Obecnie w kilku polskich gminach wdraża sprawne zarządzanie energią oparte na partycypacji społecznej w lokalnej energetyce - energetykę obywatelską.

Jako zewnętrzny ekspert Komisji Europejskiej ds. energii w programie Horyzont 2020, ocenia spływające do Brukseli wnioski z całej Europy, dzięki czemu wpływa na kształt polityki energicznej oraz realizowanych projektów w Europie. Aktywnie wspiera rozwój energii odnawialnej i obywatelskiej poprzez uczestnictwo w organizacjach czy ruchach działających na rzecz ochrony klimatu (Climate Kic, Fundacja Czyste Powietrze-zarząd), energii obywatelskiej (Więcej niż Energia) czy rozwoju społeczeństwa (Fundacja Ambitna Polska).

Jest autorką licznych artykułów publikowanych w periodykach oraz książkach z zakresu energetyki i zarządzania. Jest gościem audycji radiowych i telewizyjnych, a z jej udziałem powstało kilka odcinków programu „Śmiecińscy” emitowane w TVP INFO. W 2015 r. była mówcą podczas TEDx w Łodzi, gdzie inspirowała słuchaczy do współtworzenia energetyki obywatelskiej.

Współpracuje m.in. z władzami gminnymi, przedsiębiorcami oraz setkami osób, którym doradza wdrażanie projektów z zakresu energetyki odnawialnej i zarządzania energią.

Swoje doświadczenia rozwijała we Włoszech gdzie wraz z urzędnikami departamentu energii w Bolonii realizowała wdrożenie regionalnych strategii energetycznych.

 

DEBATA – Cel transformacji energetycznej – utopia czy realny scenariusz?

TERMIN Środa 17.02.2021

12.50 - 14.20

MODERATOR: prof. Marek Ściążko, Centrum Energetyki AGH

Potwierdzenie uczestnicy:

dr inż. Anna Dyląg, Zewnętrzny Ekspert Komisji Europejskiej ds. Odnawialnych Źródeł Energii(Horyzont 2020)

Radosław Grech, Prezes Zarządu, Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego

Krzysztof Karolczyk, Menedżer ds. rozwoju elektrociepłowni, Fortum

Jan Sakławski, Partner w Kancelarii Brysiewicz Bokina Sakławski i Wspólnicy

Tematyka:

-Wizja gospodarki przyszłości

- Innowacje w energetyce i przemyśle

- Nowe doktryny niskoemisyjnej gospodarki

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ