Patronat Merytoryczny: TGPE
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie objęło Patronatem Merytorycznym 20. edycję Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbędzie się 19-21 października br. w Warszawie.

Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie powstało w 1990 roku jako stowarzyszenie działające w obszarze wytwarzania energii elektrycznej.
Aktualnie Towarzystwo zrzesza:
- 183 osób o charakterze członków zwyczajnych, mających duży dorobek menedżerski lub zawodowy,
- 12 spółek wytwórczych o charakterze członków wspierających, o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 25 000 MW.
Głównymi celami Towarzystwa są:
- zapewnienie racjonalnego wykorzystania istniejącego potencjału wytwórczego elektrowni,
- współdziałanie z przemysłem energetycznym w celu inicjowania postępu technicznego w elektroenergetyce,
- wprowadzanie do polityki gospodarczej nowoczesnych zasad analiz ekonomicznych i technicznych, inicjowanie wzorcowych opracowań,
- prowadzenie analiz w zakresie zmian organizacyjnych oraz rozwoju elektroenergetyki krajowej ze szczególnym uwzględnieniem sektora wytwarzania energii elektrycznej,
- współudział w tworzeniu przepisów prawnych w dziedzinie elektroenergetyki,
- prezentowanie stanowiska elektrowni systemowych wobec władz centralnych kraju,
- szkolenia kadr ekonomicznych i technicznych elektrowni i ich promocja,
- współdziałanie z elektrowniami, organizacjami gospodarczymi i urzędami centralnymi w dziedzinie ochrony środowiska.
Więcej pod adresem: https://www.tgpe.pl/
fot. TGPE









Komentarze