Partner serwisu
12 stycznia 2018

W Katowicach porozmawiamy o ochronie środowiska

Kategoria: XIII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

19 i 20 lutego w Katowicach będziemy rozmawiać o najważniejszych problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed branżami energetyczną i ciepłowniczą w kontekście ochrony środowiska.

W Katowicach porozmawiamy o ochronie środowiska

W sesji wprowadzającej XIII Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie, która odbędzie się w hotelu Angelo, poruszone zostaną tematy nowych ekotechnologii, pakietu zimowego, handlu emisjami i rynku mocy.

Następnie odbędą się cztery panele. Dwa z branży energetycznej - "Nowoczesne technologie i systemy dla środowiska - co oferuje rynek?", który poprowadzi profesor Wojciech Nowak, dyrektor CE AGH oraz "Modernizacje prośrodowiskowe - co możemy poprawić?". Pierwszy panel ciepłowniczy "Ekomodernizacje - co zmieniać dla środowiska?" poprowadzi Bogusław Regulski, wiceprezes zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, a drugi - "Najnowsze rozwiązania technologiczne - co wybrać?" - profesor Krzysztof Badyda, dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

Na koniec pierwszego dnia konferencji odbędzie się debata "Ekologia - czy bardzo zmieni polską energetykę?", której moderatorem będzie Herbert Leopold Gabryś, przewodniczący Komisji ds. Energii i Polityki Klimatycznej w KIG. W jej trakcie poruszane będą tematy niskiej emisji, problem smogu w miastach, ekologiczne spalanie węgla czy też rozwój nowoczesnych technologii.

Drugi dzień rozpoczną panele: "Programy innowacyjne w energetyce - jak wspierane są środowiskowe projekty?" który poprowadzi Prof. Tadeusz Chmielniak z Politechniki Śląskiej i "Paliwa - z czego wytwarzać energię i ciepło?". Na koniec odbędzie się debata "Regulacje środowiskowe a rzeczywistość", którą moderować będzie Stanisław Tokarski z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, a patronat medialny TVP Katowice.

Zgłoś się na konferencję TUTAJ.

Partnerzy XIII Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie w Katowicach

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ