Partner serwisu
25 września 2023

Za nami I Kongresu Energetyki Jądrowej

Kategoria: Aktualności

W dniach 12-13 września 2023 r. na wydziale informatyki AGH w Krakowie odbył się I Kongres Energetyki Jądrowej pod hasłem „Jak stać się liderem rozwoju energetyki jądrowej w regionie”.

Za nami I Kongresu Energetyki Jądrowej

Kongres był miejscem do dialogu dla ministrów, decydentów, inwestorów, wyższych urzędników i ekspertów branżowych, ośrodków szkolnictwa wyższego i zawodowego dostawców technologii a przede wszystkim polskiego przemysłu.

Uroczystego otwarcia dokonał Pan Adam Guibourgé-Czetwertyński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska podkreślając ważność projektów budowy bloków elektrowni jądrowych w procesie transformacji polskiej energetyki i bezpieczeństwa energetycznego.

Wypełnioną po brzegi salę przywitał również Krzysztof Mech Zastępca Dyrektora w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej, przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W słowie wstępnym Dyrektor Generalny IGEOS Bogdan Pilch podkreślił, iż współpraca przy wypełnianiu założeń PPEJ powinna opierać się na zasadzie win-win i być przygotowana tak, aby zapewnić jak największy udział local contentu , bliski zakładanej liczbie 40% na całości projektu.

W imieniu Gospodarzy, Uczelni AGH, uczestników powitała Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw Monika Motak.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ