Partner serwisu
06 listopada 2023

Opłacalny prąd ze słońca. TAURON o rozliczeniach prosumentów i efektywnym korzystaniu z fotowoltaiki

Kategoria: Aktualności

Dopasowana moc fotowoltaiki i wysoka autokonsumpcja to kluczowe warunki efektywnego korzystania z prądu ze słońca - przekonują eksperci TAURONA w nowych materiałach edukacyjnych dla prosumentów. Rozliczanie w systemie bilansowania energii dla każdej godziny sprzyja wyższej autokonsumpcji, a całość produkcji można prześledzić w bezpłatnym Raporcie Danych Pomiarowych. Dzięki fotowoltaice oszczędności na wydatkach za energię mogą sięgać ponad 50 procent.

Opłacalny prąd ze słońca. TAURON o rozliczeniach prosumentów i efektywnym korzystaniu z fotowoltaiki

Produkcja prądu ze słońca przynosi długofalowe oszczędności w domach naszych klientów, dlatego wspieramy rozwój fotowoltaiki. Do sieci energetycznej TAURONA podłączonych jest już ponad 30 procent wszystkich mikroinstalacji w Polsce. Kompleksowe dostosowanie sieci do współpracy z OZE wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych oraz realizacji szeregu działań technicznych poprawiających sprawność i elastyczność sieci. Proces ten jest rozłożony na najbliższe lata – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Eksperci TAURONA przypominają, że im lepiej dopasowana instalacja do rzeczywistego zużycia i większa autokonsumpcja tym oszczędności z fotowoltaiki są bardziej odczuwalne. Na największe oszczędności mogą liczyć te gospodarstwa domowe, które zmaksymalizują autokonsumpcję, czyli bieżące zużycie produkowanej energii elektrycznej.

Spożytkowanie na własne potrzeby około 40 procent energii elektrycznej produkowanej w domowej instalacji fotowoltaicznej znacznie optymalizuje opłacalność instalacji i jakość jej pracy. Taki poziom autokonsumpcji poprawi nie tylko opłacalność przedsięwzięcia, ale też pozwoli na poprawę parametrów jakościowych energii, co przełoży się na dłuższy czas życia urządzeń.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ