Partner serwisu
30 listopada 2023

Polsko-norweskie rozmowy o współpracy energetycznej

Kategoria: Aktualności

29 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie minister klimatu i środowiska Anny Łukaszewskiej -Trzeciakowskiej z ambasadorem Norwegii w Polsce Øystein’em Bø. W jego trakcie omówiono polsko-norweskie relacje w obszarze bezpieczeństwa energetycznego i inwestycji infrastrukturalnych. Poruszono także temat rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Polsko-norweskie rozmowy o współpracy energetycznej

Minister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska podkreśliła znaczenie i wagę  kwestii bezpieczeństwa energetycznego nie tylko w najbliższych latach, ale i długoterminowo. Zapewniła jednocześnie o zaangażowaniu i gotowości do dalszej pracy na rzecz inwestycji w odnawialne źródła energii i dywersyfikacji kierunków dostaw surowców energetycznych do Polski.

- Skuteczna i sprawna transformacja energetyczna nie tylko stworzy nowe możliwości biznesowe dla wszystkich, ale co najważniejsze posłuży jako narzędzie do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego, co staje się głównym wyzwaniem wśród krajów, które były silnie uzależnione od rosyjskiej ropy, gazu i węgla. – powiedziała minister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

Poruszono także kwestię bezpieczeństwa dostaw gazu do Polski.

- Prowadzone konsekwentnie od wielu lat inwestycje w infrastrukturę i działania dywersyfikacyjne pozwoliły na szybkie odejście od rosyjskich paliw, w szczególności gazu ziemnego. Stawiamy na potencjał w wykorzystaniu istniejących, a także rozbudowie i budowie nowych terminali importowych LNG. – dodała minister klimatu i środowiska.

 

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ